Авіаційні новини країн колишнього СРСРГрузія та Росія розширять мережу авіарейсів між країнами

Грузія та Росія розширять мережу авіарейсів між країнами

Грузія та Росія у червні розширять мережу авіарейсів між країнами після того, як заборону на польоти зняв російський президент Володимир Путін.

Агентство цивільної авіації Грузії заявило, що видало дозвіл на польоти вже другій російській авіакомпанії Red Wings. З 2 червня вона зможе запустити прямі чартерні рейси з Сочі до Тбілісі та з Москви до Кутаїсі з частотою тричі на тиждень на кожному напрямку.

Авіаційний регулятор Грузії наголосив, що Red Wings не входить до чорного списку Євросоюзу. Флот авіакомпанії складається із літаків Суперджет 100 російського виробництва, які мають російську реєстрацію.

Відновлення польотів між Грузією та Росією

19 травня перший за чотири роки російський літак приземлився в аеропорту Тбілісі. Суперджет 100 авіакомпанії “Азимут” доставив пасажирів із московського аеропорту Внуково. Авіаперевізник має необхідний дозвіл грузинської авіавлади і літатиме між Москвою та Тбілісі щодня.

20 травня щоденні рейси з Тбілісі до Москви запустить грузинська авіакомпанія Georgian Airways. Грузинська авіавлада дозволила їй літати до столиці Росії щодня.

Щоб відновити пряме авіасполучення Росії та Грузії знадобилося трохи більше тижня. 10 травня 2023 року Володимир Путін зняв заборону на польоти до Грузії, яка діяла з 2019 року, а з 15 травня скасував візовий режим для громадян Грузії.

Відновлення польотів із Москви до Тбілісі викликало протести грузинської опозиції. У той час як на першому рейсі авіакомпанії “Азимут” до Грузії пасажирів пригощали шампанським на борту літака, після прильоту до Тбілісі їх зустрічали плакатами “Вам тут не раді” та “Російський літак йди на…”.

avianews.com
avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.

По теме

Новини авіації

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: