Японська компанія знищила літак, створення якого обійшлося в $8 млрд

Утилізація літака-прототипа Mitsubishi SpaceJet
Утилізація літака-прототипа Mitsubishi SpaceJet. Фото: Wade Sackett

Прототип найновішого японського літака Mitsubishi SpaceJet, створення якого обійшлося в $8 млрд, просто утилізували як металобрухт. Символічна подія відбулася на аеродромі Мозес-Лейк в США, де авіалайнер проходив більшість випробовувань.

“Компанія хоче стерти будь які свідоцтва витрат близько $8 млрд на літак, який ніколи не експлуатувався авіакомпаніями”, – прокоментував сумні фотографії нищення повітряного судна один з користувачів мережі.

Проект регіонального літака SpaceJet компанія Mitsubishi розпочала в 2007 році. Він мав перевозити 70-90 пасажирів та був першим літаком в Японії, який розроблявся з 1962 року.

Хоча Mitsubishi не мала досвіду створення пасажирських літаків з нуля, вона розраховувала зібрати 20% від всіх замовлень на регіональні реактивні літаки у світі.

Сертифікація SpaceJet за планами мала б статися в 2012 році, але лише наприкінці 2015 році прототип міг здійснити перший політ.

Програма випробувань виявила перші недоліки – крило було недостатньо міцним, а шасі вимагало перепроектування для підвищення безпеки.

Нові проблеми виникли з сертифікацією авіоніки та розташування дротів. Їх вдалося вирішили на початку 2018 року.

Сертифікація майже вийшла на фінішну пряму, але в цей момент видатки на програму вже перевищували можливий заробіток.

В 2020 році у світі почалася криза в галузі подорожей та туризму через пандемію COVID-19, і Mitsubishi почала скорочувати видатки на програму SpaceJet. У 2021 році компанія звільнила 95% робітників, задіяних в проекті. Офіційно програму SpaceJet закрили в лютому 2023 року через невизначеність попиту на ринку регіональних літаків.


Розповідаємо цікаво про авіацію. Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.