П’ять сотень пасажирів авіакомпанії Emirates провели ніч на підлозі в найбільшому міжнародному аеропорту Японії Наріта, який обслуговує Токіо.
Вони мали вилетіти на літаку Airbus A380 авіакомпанії Emirates в Дубай 23 грудня о 22:30, але через технічну проблему зліт затримали.
Коли ситуацію владнали, о 23:45 літак рушив на злітно-посадкову смугу, але подолавши половину шляху, повернувся назад до терміналу.
Пілоти не встигли злетіти до півночі, коли аеропорт Наріта офіційно закривається. Вже на стоянці екіпаж погодував пасажирів, а потім почав випускати мандрівників в будівлю аеропорту.
Замість готелю пасажирам надали спальні мішки, щоб сон на підлозі був більш зручним. Також їм роздали воду та печиво. Emirates перенесла виліт рейсу на 15:00 24 грудня.
«Пасажирів змусили чекати в салоні літака без пояснень 4 години. Після цього надали лише спальні мішки та наказали чекати подальших інструкцій. Від статусу «заручника» до статусу» біженця», — прокоментувала події в twitter пасажир рейсу Анастасія.
皆さんのクリスマスはこうなるはずじゃなかった。ね、@emirates?#エミレーツ #emirates #ek319 pic.twitter.com/KbZtx4bMpd
— ダミアニャ推しのアナスタシア (@damixanya_ana) December 23, 2022
Hey @emirates and @NRT airport, yesterday you abandoned 500+ passengers (flight EK319) in subhuman conditions at gate 66. Sleeping bags and bottles of water since midnight? Is this how Japan treats its visitors and residents in Christmas? @NHKWORLD_News @japantimes @dw_espanol pic.twitter.com/rq1PFAGC76
— JM (@Myrdin_Emrys) December 23, 2022
Ситуація незвична тим, що Emirates позиціонується як класична авіакомпанія. Такі авіаперевізники зазвичай рекламують високий сервіс та селять пасажирів у готелі у випадку довготривалих затримок.
Комендантська година в аеропорту
Аеропорт Наріта має суворі обмеження щодо роботи вночі. Він не може приймати та відправляти рейси з 00:00 до 06:00.
Такі обмеження діють, щоб не турбувати людей, які живуть поблизу.
Сама історія будівництва Наріти має шлейф скандалів. Жителі були проти появи летовища по сусідству, і уряду довелося вилучати земельні ділянки в примусовому порядку.
Деяким фермерам вдалося відстояти своє право на землю, що заблокувало розвиток Наріти.

Наразі одна з двох злітно-посадкових смуг японського столичного аеропорту має коротшу довжину, ніж передбачав проект — всього 2,5 км. На місці, це мала проходити додаткова ділянка смуги розташована ферма.
Читайте також: Emirates назвала Донецьк російським