Новини авіації у світіRyanair показав вражаючу ефективність у 2023 році

Ryanair показав вражаючу ефективність у 2023 році

Лоукостер Ryanair показав вражаючу ефективність у структурі витрат у 2023 фінансовому році порівняно з конкурентами.

Відповідно до звітності авіаперевізника, що охоплює період із квітня 2022 року до березня 2023 року, на перевезення одного пасажира він витрачав у середньому 31 євро. Ця цифра включає витрати на персонал, оплату зборів аеропортів, диспетчерів, маркетинг та дистрибуцію, володіння літаками та їх обслуговування, але не включає оплату палива.

Аналогічний показник у лоукостера Wizz Air складає 46 євро, а у британської бюджетної авіакомпанії easyJet – 76 євро.

За ефективністю витрат класичні авіакомпанії відстають від Ryanair у рази. У своїй презентації лоукостер зазначає, що зараз у порівнянні з доковідним періодом цей розрив став ще більшим.

Німецькій авіакомпанії Lufthansa доводиться витрачати на перевезення одного пасажира в середньому 167 євро без урахування палива, а групі IAG, яка включає авіакомпанії British Airways, Iberia, Vueling, Aer Lingus та Level – 166 євро.

Структура затрат Ryanair и конкурентов на перевозку одного пассажира
Структура затрат Ryanair и конкурентов на перевозку одного пассажира. Презентация Ryanair

Одні з найбільших статей витрат у класичних авіаперевізників – оплата роботи персоналу, володіння літаками та їх обслуговування. Lufthansa на це витрачає 97 євро зі 167, група IAG – 93 євро зі 166. У Ryanair цей показник витрат становить 15 євро із 31.

Одна з причин успіху Ryanair – вміння керівництва підбирати вдалі моменти для замовлення літаків. У результаті авіакомпанія отримує нові авіалайнери зі значною знижкою. Завдяки цьому вже зараз 99% флоту Ryanair звільнено від оплат, випливає з презентації лоукостера.

avianews.com
avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.

По теме

Новини авіації

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: