Байден обрав дизайн нового літака президента США: як він виглядатиме

Президент США Джо Байден обрав ліврею для нового президентського літака та відмовився від дизайну, який затвердив попередній президент Дональд Трамп.

Формальною причиною відмови від синьо-червоно-білого варіанту Трампа стала необхідність додаткової сертифікації літака. 

Як повідомляють Повітряні сили США, які забезпечують перевезення голови держави, синій колір нагрівається сильніше. Його використання призвело б до додаткових сертифікаційних перевірок компонентів авіалайнера. 

Президент США Дональд Трамп показывает вариант новой окраски для борта №1 (Air Force One)
Президент США Дональд Трамп показывает журналисту ABC News вариант новой окраски для борта №1 (Air Force One)

Обраний варіант фарбування президентського літака — це трохи модифікована ліврея, яку для президентского флоту розробив ще в 1960-ті роки дизайнер Раймонд Лоуї за участі подружжя Кеннеді.

На оновленому варіанті часів Кеннеді змінять відтінок основного блакитного кольору — він стане трохи темніше. Також у носовій частині фюзеляжу не буде секції з полірованого металу. Це пов’язано з тим, що матеріали обшивки сучасних літаків не дозволяють це робити.

Нова ліврея літака президента США VC-25B Air Force One, яку схвалив Джо Байден
Нова ліврея літака президента США VC-25B Air Force One, яку схвалив Джо Байден. Фото: US Air Force
Модифікація Boeing 747 – Boeing VC-25 – яка використовується для перевезення президента США
Модифікація Boeing 747 – Boeing VC-25 – яка використовується для перевезення президента США. Фото: U.S. Air Force

Новий літак президента США

Зараз президент США літає на авіалайнері VC-25A на базі цивільного літака Boeing 747-200B. 

Для потреб глави держави збудували два таких повітряні судна, які є повністю ідентичними. Якщо один борт зламається, то інший може його одразу підмінити.

Ці літаки заступили на службу в 1990 році за часів президента Джорджа Буша старшого. 

VC-25A Air Force One
VC-25A Air Force One. Фото: The White House

За своєю суттю, VC-25A є літаючим Білим домом та командним пунктом. Коли на борту перша особа держави, літак отримає позивний Air Force One або борт №1. З будь якої точки світу президент США може керувати державою та армією завдяки спеціальному обладнанню, яке є на борту.

Літаки можна дозаправити у повітрі, та вони мають захист від електромагнітного імпульсу — тобто зможуть продовжити політ навіть у разі ядерного вибуху.

Потреба в оновленні виникла через поважний вік VC-25A. Як наслідок виникають проблеми з запчастинами, збільшуються витрати на технічне обслуговування, розповіли в Повітряних силах США. До того ж в літаках стоїть старе обладнання, яке не забезпечує спроможність, на яку здатна сучасна техніка.

Оновлений літак президента США має назву VC-25B та створений на базі сучасної версії пасажирського літака Boeing 747-8.

Нова ліврея літака президента США VC-25B Air Force One, яку схвалив Джо Байден
Нова ліврея літака президента США VC-25B Air Force One, яку схвалив Джо Байден. Фото: US Air Force

Для економії витрат оновлений борт №1 створюють на базі двох Boeing 747-8, які Boeing побудував для російської авіакомпанії “Трансаеро”. Через банкрутство авіаперевізника ще в 2015 році ці авіалайнери ніколи не були передані для перевезень пасажирів та стояли під парканом.

Отже, цивільні Boeing 747-8 перетворять на президентський літак VC-25B шляхом глибокої трансформації. На борту встановлять спеціальне комунікаційне обладнання, потужну електричну систему, медичний зал, спеціальний інтер’єр, систему самозахисту.

Також VC-25B, на відміну від цивільного аналога, отримає можливості для обслуговування в аеропортах на базі власного обладнання. Наприклад, в фюзеляжі з’являться трапи, за допомогою яких президент та супроводжуючі можуть виходити з літака.

За даними Повітряних сил США, перший оновлений борт №1 надійде для перевезень президента в 2027 році, другий — в 2028 році. До того моменту глава держави буде літати на літаках VC-25A. На той момент їм виповниться вже 38 років.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!