Туреччина евакуювала з аеропорту Бориспіль два літаки

Туреччина 20 грудня евакуювала з аеропорту Бориспіль два військово-транспортних літаки Airbus A400.

Вони належать Повітряним силам Туреччини та прибули в українську столицю 23 лютого напередодні широкомасштабного російського вторгнення. A400 доставили в Київ гуманітарний груз та мали забрати додому громадян Туреччини, повідомило турецьке міністерство оборони.

Через напад Росії 24 лютого Україна закрила повітряний простір для руху цивільних та транспортних літаків. Це заблокувало повернення військово-транспортних літаків армії Туреччини.

Ситуацію вдалося врегулювати лише 10 місяців потому. 20 грудня вдень турецькі A400 один за одним злетіли з нової смуги аеропорту Бориспіль та за декілька годин приземлилися на базі в Кайсері. Відео відправлення повітряних суден оприлюднило міністерство оборони Туреччини.

Наразі в українських аеропортах залишаються заблокованими десятки цивільних літаків. З відкритих джерел відомо лише про дві операції з евакуації повітряних суден з України.

Уже після початку широкомасштабного вторгнення «Роза Вітрів» змогла вивезти регіональних літак ATR 42, а лоукостер Wizz Air — літак A320. Обидва авіалайнера вилетіли зі Львова, де знаходилися на початок війни.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!