Журналіст вперше показав, як виглядають майже неушкоджені іранські дрони

Дрон Shahed-136
Дрон Shahed-136. Фото: Джеймс Лонгман

Журналіст американського каналу ABC News Джеймс Лонгман вперше показав, як виглядають майже неушкоджені іранські дрони. Їх Росія використовує для проведення аеророзвідки або атакує об’єкти критичної інфраструктури та житлові будинки на території України.

Найбільший дрон має назву Mohajer. Він літає на висоті декілька тисяч метрів та може вести розвідку або скидати бомби. Показаний журналістом екземпляр виготовлений у лютому 2022 року.

Оскільки літальний апарат зберігся, спеціалісти змогли розібрати його на компоненти. Виявилося, що для виробництва Mohajer Іран, який перебуває під санкціями США, використав 76 американських деталей 18 різних фірм.

Два других літальних апарати Shahed-131 та Shahed-136 відносяться до категорії дронів-камікадзе. Вони можуть нести 20 та 40 кг вибухівки відповідно та летять роями по 5-12 одиниць, щоб потім атакувати ціль.

Дрон Shahed-131
Дрон Shahed-131. Фото: Джеймс Лонгман

Дрони-камікадзе мають двигун внутрішнього згорання, який видає звук, схожий на мопед або газонокосарку. Через це в Україні їх прозвали “мопедами”.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.