ДБР розслідує пограбування аеропорту “Київ” у перші дні війни

Термінал А в аеропорту
Термінал А в аеропорту "Київ" Жуляни. Фото: avianews.com

Державне бюро розслідувань заявило, що відкрило кримінальне провадження через розкрадання майна аеропорту “Київ” (Жуляни) у перші дні війни.

Слідчі хочуть перевірити, чи не перевищили військові свої повноваження під час вилучення транспорту аеропорту та іншого майна. Окрім того, бюро вивчить правомірність наказу про пошкодження злітно-посадкової смуги аеропорту, що не обумовлювалось військовою необхідністю.

“ДБР не займалось і не займатиметься переслідуванням військових, які віддано захищають Батьківщину, але рішуче припинятиме спроби деяких осіб нажитись на війні”, – повідомили в ДБР.

Обороною аеропорту “Київ” з кінця лютого до початку квітня керував генерал Сергій Кривонос. За його словами, спочатку військові заблокували смугу і замінували її. Після цього вони облаштували інженерні споруди та створили систему вогню.

Кривонос також розповідав, що аеропорт вберегли не тільки від ворога, але і від мародерів: “Аеропорт не розікрали і не розтрощили, банкомати не вскривали”.

Утім, за даними декількох джерел, в терміналі аеропорту, в якому не було військових дій, “розграбований склад Duty Free, відкриті усі двері кабінетів, перевернуто, зламано і перерито все, що тільки можна”.

В іншому аеропорту Києва – Борисполі, де так само не допустили російського десанту, теж не змогли вберегти аеродром без мародерства. Свідчення цього публікувалися в каналах Телеграм в перші дні вторгнення Росії в Україну.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.