Найбільші українські авіакомпанії МАУ та SkyUp знайшли роботу та знов перевозять пасажирів

Літаки SkyUp і МАУ
Літаки SkyUp і МАУ. Фото: avianews.com

Дві найбільші українські авіакомпанії МАУ та SkyUp знайшли роботу для своїх літаків та екіпажів за кордоном та перевозять пасажирів, показало дослідження avianews.com.

Оскільки через напад Росії домашній ринок для авіаперевізників наразі закритий, вони почали приймати замовлення на перевезення від інших авіакомпаній та туроператорів.

Сьогодні найбільшим парком з українською реєстрацією оперує SkyUp. Ця авіакомпанія вже виконує рейси на дев’яти літаках: одному Boeing 737-700 та восьми Boeing 737-800.

У серпні авіаперевізник отримав ще один Boeing 737-800 та після завершення підготовчих робіт планує почати на ньому польоти.

Маршрутна мережа SkyUp зараз включає рейси по Європі та Туреччині. Компанія працює на умовах мокрого лізингу з авіакомпаніями Air Albania, Corendon Airlines, Tailwind Airlines, Smartwings Slovakia, Smartwings, Freebird Airlines та навіть Wizz Air.

Зараз в Європі склалися гарні умови для такого типу оренди. У попередні 2 роки європейські авіакомпанії скоротили свій флот, а тепер, після відновлення попиту, не мають достатніх провізних ємностей.

Мокрий лізинг передбачає, що SkyUp на власних літаках з українськими екіпажами літає на замовлення інших авіакомпаній. За це український авіаперевізник отримує фіксовану плату, яка не залежить від заповнення місць. Продажі квитків виконує замовник рейсів, на якому лежить відповідальність за прибутковість польотів.

МАУ, яка з 2013 року вважалась найбільшою авіакомпанією України, тепер значно відстає від SkyUp за розміром активного флоту. Вона задіяла для рейсів по Європі чотири літаки: один Boeing 737-800, два Boeing 737-900ER та один Embraer E190.

Boeing 737-800 та Boeing 737-900ER виконують рейси на умовах мокрого лізингу для Air Albania і SmartLynx Airlines. Інший Boeing 737-900ER МАУ задіяла в Польщі для перевезень туристів місцевого туроператора на курорти. Embraer E190 виконує рейси по Європі раз на декілька днів.

Інші великі українські авіакомпанії, які перевозили пасажирів до лютого 2022 року, тепер не виконують рейси. Наразі простоюють літаки “Рози Вітрів” (Windrose), Bees Airline та Azur Air Ukraine.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.