Лоукостер Bees Airline побореться за відновлення сертифікату

Хвосты самолетов Bees Airline
Хвосты самолетов Bees Airline. Фото: аэропорт "Киев"

Український лоукостер Bees Airline хоче відновити свій сертифікат експлуатанту, який скасував головний авіаційний регулятор України – Державіаслужба. Без цього документа авіаперевізник не зможе відновити польоти після закінчення російсько-української війни.

Чиновники аргументували свої дії тим, що флот авіакомпанії більше не має необхідного мінімуму літаків – двох одиниць – для підтримки сертифікату за законодавством. Всі повітряні судна Bees Airline евакуював за кордон через зростаючі військові ризики за вимогою власників ще до початку масштабного вторгнення російських військ 24 лютого.

Авіаперевізник вважає, що регулятор анулював сертифікат з порушеннями, повідомив avianews.com гендиректор Bees Airline Євген Хайнацький.

За його словами, під час военного стану відповідні постанови уряду автоматично подовжують всі сертифікати та ліцензії в зв’язку з неможливістю підтримувати їх дію.

Оскільки зараз Bees Airline не виконувала польотів та не мала флоту, вона попросила призупинити сертифікат, але регулятор анулював його.

“Маючи сертифікат, хоч і зупинений, є можливість продовжувати діяльність, надавати консультаційні послуги та зберігати висококваліфікований персонал. Однак регулятор прийняв рішення про анулювання сертифікату без належного попередження, яке передбачене авіаційними правилами, та без консультацій з авіакомпанією. Ми переконані, що збереження сертифікату не становило небезпеки для авіації, і в його анулюванні не було жодної потреби”, – підкреслив керівник Bees Airline.

Щоб відновити сертифікат, Bees Airline подала скаргу до голови Державіаслужби і звернення до Мінінфраструктури України щодо порушень, допущених при прийнятті наказу про анулювання сертифікату.

За даними Хайнацького, призупинений сертифікат дозволить авіакомпанії відновити польоти за декілька тижнів. У той же час скасований сертифікат потрібно отримувати за новою процедурою, і у такому разі Bees Airline зможе повернутися в небо лише за декілька місяців після відкриття українського повітряного простору для цивільної авіації.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.