Відомий журналіст показав вражаючі кадри аеропорту Донецьк

Аеропорт Донецьк наприкінці липні 2022 року
Аеропорт Донецьк наприкінці липні 2022 року. Скріншот з відео Юрія Бутусова.

Аеропорт Донецьк працював до травня 2014 року та був найсучаснішим регіональним аеропортом України на той час. Держава за $800 млн побудувала нову злітно-посадкову смугу, стоянки для літаків та сучасний термінал.

Теперішній стан летовища показав відомий український журналіст Юрій Бутусов. На оприлюдненому відео можна побачити руїни аеропорту.

Ліворуч можна побачити перон, на якому колись стояли літаки, та залишки терміналу. В центральній частині – естакада, яка розділяла потоки пасажирів, які прилітали чи відлітали. Праворуч – все, що залишилось від багаторівневого паркінгу. Таку ж споруду мав лише аеропорт Бориспіль.

Бойовики так званого “ДНР” вперше спробували захопити аеропорт Донецьк 26 травня 2014 року. У цей день летовище назавжди припинило свою роботу.

Українські військові змогли відновити контроль над аеропортом, і на початку червня 2014 року з нього навіть змогли вилетіти бізнес-джети бізнесмена Рітана Ахметова та аеробус “Рози Вітрів”.

Новый терминал в аэропорту Донецк в 2012 году
Новый терминал в аэропорту Донецк в 2012 году. Фото: Мининфраструктуры
Руины аэропорта Донецк. новый терминал
Руины аэропорта Донецк. Новый терминал. 2018 год

У перший час пошкодження інфраструктури летовища не були критичними. Втім, бойовики нарощували обстріли. На початок 2015 року вони знищіли старий та новий термінали, багаторівневий паркінг та пошкодили аеродром.

На відео Юрія Бутусова українські військові наносили удари по позиціях ворога в районі аеропорту, оскільки та територія наразі окупована. Відео знято наприкінці липня 2022 року.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.