США вперше запровадили санкції проти російських літаків, вироблених в Європі

Большинство самолетов западного производства в России зарегистрировано на Бермудах и имеет номера VP-B** и VQ-B**
Большинство самолетов западного производства в России зарегистрировано на Бермудах и имеет номера VP-B** и VQ-B**. Фото: avianews.com

Міністерство торгівлі США вперше запровадило санкції проти літаків російських авіакомпаній, які були вироблені у Європі.

Обмеження стосуються 25 авіалайнерів Airbus моделей A320, A321, A330 авіакомпаній I-Fly, Nordwind, Red Wings, S7 Airlines, Ural Airlines та Yamal Airlines, говориться в повідомленні Бюро промисловості та безпеки США, яке є структурою міністерства торгівлі.

“США та наші партнери запровадили широкий, потужний експортний контроль для промислових секторів, як от аерокосмічна галузь, які Росія використовує для підтримки військової агресії. Визначення 25 літаків, вироблених за межами США, зменшить подальшу можливість російських авіакомпаній літати на вироблених в США та Європейському союзі авіалайнерах”, – прокоментував нові обмеження представник Міністерства торгівлі США Метью С. Аксерольд.

У випадку, якщо якась організація вирішить заправити, ремонтувати або обслуговувати літаки з санкційного списку, вона сама може зіткнутися з санкціями США. Вони можуть включати тюремне ув’язнення, штрафи, втрату експортних привілеїв та інші обмеження.

Як сформували перелік санкційних літаків?

Перелік визначило Бюро промисловості та безпеки США. Його фахівці на підставі відкритих даних з’ясували, які іноземні літаки використовували російські авіакомпанії для польотів за кордон без дозволу США.

Відповідно до рішення американського уряду, з 2 березня 2022 року авіаперевізники Росії мають отримувати дозвіл на використання літаків для закордонних польотів.

Дані вимоги стосуються не тільки вироблених в США літаків, а також авіалайнерів з часткою американських деталей більше ніж 25%. Через це нові вимоги розповсюджуються на використання європейських Airbus.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.