Цифри вражають: скільки Lufthansa зекономила на бутербродах для пасажирів

Бортовое питание в эконом-классе на рейсе Франкфурт-Киев Lufthansa
Бортовое питание в эконом-классе на рейсе Франкфурт-Киев Lufthansa в 2018 году. Фото: avianews.com

Найбільша авіакомпанія Німеччини Lufthansa у 2021 році відмовилася від безкоштовних снеків та бутербродів для пасажирів економ-класу на рейсах середньої дальності та перейшла на концепцію платного харчування.

Подібне рішення мало знизити витрати авіаперевізника і дозволити йому краще конкурувати з лоукостерами. Проте реальна економія, якої досяг авіаперевізник, просто вражає.

Згідно з офіційною відповіддю Lufthansa одному зі своїх акціонерів під час щорічних зборів акціонерів, німецька авіакомпанія заощадила на бутербродах та напоях 0,47 євро. Відповідь опублікувало німецьке видання You Have Been Upgraded.

До запровадження нової концепції, коли харчування в економ-класі на рейсах середньої дальності стало платним, Lufthansa витрачала на їжу 0,80 євро на пасажира. Тодішнє меню включало невеликий бутерброд або снек, воду, чай, каву, сік, газовані напої, вино та пиво.

Питание в эконом-классе на утреннем рейсе Lufthansa Киев-Франкфурт
Харчування в економ-класі на ранковому рейсі Lufthansa Київ-Франкфурт у 2018 році. Фото: avianews.com

За новою концепцією пасажири економ-класу на європейських рейсах отримують безкоштовно пляшку води та шматочок шоколаду. Подібний кейтеринг коштує авіакомпанії 0,33 євро на пасажира.

Зі статистики виходить, що комплект зі снеку, чаю, кави, соку, газованих напоїв, вина та пива коштував Lufthansa 0,47 євро.

Зараз авіакомпанія продає склянку чаю на борту за 3 євро, а каву – за 3,5 євро. Пасажири, які замовляють їжу з платного меню, в середньому витрачають 8,65 євро, зазначили у Lufthansa.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.