Фантастичний ліс та водоспад: як виглядає найкращий аеропорт 2023 року – фото

Фото: Sreehari Devadas, Unsplash

Аеропорт Чангі в Сінгапурі названий найкращим в світі в 2023 році за рейтингом британського агентства Skytrax.

Переможця визначили за результатами опитування пасажирів зі 100 країн. Вони з серпня 2022 року по лютий 2023 року оцінювали 550 аеропортів світу за 44 параметрами.

Враховувалося все – від загального стану інфраструктури до легкості доїзду до терміналу, відношення працівників митниці до пасажирів, чистоти туалетів та швидкості Wi-Fi інтернету.

Skytrax обирає найкращий аеропорт з 1999 року, і Чангі ставав першим у рейтингу 12 разів поспіль.

І це не дивно – летовище активно розвиває інфраструктуру, надає гостинний сервіс і намагається інтегрувати живу природу в термінали. Завдяки такій родзинці сінгапурський аеропорт не схожий на сучасні летовища, де акцент у першу чергу робиться на ефективність використання простору, а не комфорт.

У Чангі в буквальному сенсі вбудували тропічний ліс з фантастичнім водоспадом в нову будівлю терміналу Jewel Changi Airport. Її будували з 2014 року та відкрили в 2019 році. Штучний водоспад став найвищім у світі.

Фото: Nathaniel Yeo, Unsplash
Парк в терміналі Jewel Changi Airport, аеропорт Чангі
Парк в терміналі Jewel Changi Airport, аеропорт Чангі. Фото: cattan2011, https://www.flickr.com/photos/68166820@N08/49610459837/
Водоспад в терміналі Jewel Changi Airport, аеропорт Чангі
Водоспад в терміналі Jewel Changi Airport, аеропорт Чангі. Фото: khooyu, https://www.flickr.com/photos/khooyu/52539528429/

Така інфраструктура дозволила пасажирам відпочивати так, наче вони перебувають на природі. За потреби турист може швидко повернутися в аеропорт. Для цього достатньо перейти на інший поверх, де розташовані кафе та магазини.

Пальми в залі отримання багажу, аеропорт Чангі
Пальми в залі отримання багажу, аеропорт Чангі. Фото: Devid Andriyano, https://www.flickr.com/photos/honey_bear/2610962608/
Зал прильоту в аеропорту Чангі
Зал прильоту в аеропорту Чангі. Фото: Hugh Llewelyn, https://www.flickr.com/photos/camperdown/30353599237/
Басейн в терміналі, аеропорт Чангі
Басейн в терміналі, аеропорт Чангі. Фото: Steve Lacey, https://www.flickr.com/photos/stevelacey/23510860913/
Соняшники на даху терміналу 2, аеропорт Чангі Сінгапур
Соняшники на даху терміналу 2, аеропорт Чангі Сінгапур. Фото: benhosg_old, https://www.flickr.com/photos/ben_ho_sg/27465934876/

Концепція інтеграції природи в сучасну інфраструктуру в Чангі використовується вже не перший рік. Тому побачити різні елементи лісу можна в різних терміналах аеропорту, а не тільки у відкритому нещодавно комплексі Jewel Changi Airport.

Соняшники на даху терміналу або пальми, які ростуть серед багажних каруселей у залі прильоту, для аеропорту Сінгапуру – звична справа.


Розповідаємо цікаво про авіацію. Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.