Аеропорт Рига відновив доковідні показники, незважаючи на втрату рейсів з Росії

Літаки на пероні в аеропорту Рига
Літаки на пероні в аеропорту Рига. Фото: аеропорт Рига

Аеропорт Рига в січні 2023 року майже повністю відновив доковідні показники прямого пасажиропотоку, незважаючи на втрату рейсів з Росії.

До російського вторгнення в Україну в Ригу літали літаки з Москви та Санкт-Петербургу. З березня 2022 року всі рейси між Латвією та Росією припинені.

За офіційними даними, у січні 2023 року аеропортом Рига скористалися 414,6 тис. мандрівників. Прямий пасажиропотік склав 333 тис. осіб – це лише на 3,9% менше, ніж в доковідний січень 2019 року.

Кількість рейсів за звітний період склала 4 355 – це на третину менше, ніж у січні 2019 року.

Відновити пасажиропотік через Ригу вдалося завдяки тому, що авіакомпанії почали використовувати літаки більшої місткості та покращили їхнє завантаження.

У середньому рейси в Ригу та з Риги мали завантаження 70%. На літаки на деякі курортні напрямки були продані усі квитки.

“Прогнози авіаперевізників на найближчі місці є стабільними і дозволяють нам передбачити подальше відновлення”, – заявила голова правління аеропорту Лайла Одіна.

Основний пасажиропотік у Ризі сформували дві авіакомпанії, які базують тут літаки. 51% пасажирів перевезла державна латвійська airBaltic, 32% –  лоукостер Ryanair. Доля транзиту склала 20% – кожен п’ятий пасажир робив пересадку у Ризі на інший рейс.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.