Хендлінгові компанії в Туреччині продовжують заправляти літаки російських авіакомпаній попри санкції, повідомляє Middle East Eye.
За даними видання, після отримання попередження від США, обслуговувати російські авіалайнери припинили два найбільші провайдери наземного обслуговування — Havas і TGS.
Однак повної заборони на заправку та обслуговування авіалайнерів із Росії немає, зазначає Middle East Eye. Через це кожна компанія самостійно вирішує, чи обслуговувати літак чи ні.
«Havas та інші припинили обслуговувати, але невеликі компанії все ще надають сервіс росіянам», — зазначило джерело Middle East Eye.
Турецьке авіаційне видання AirportHaber у середині березня повідомило, що Міністерство митниці та торгівлі Туреччини заборонило обслуговувати американські літаки, які експлуатують російські та білоруські авіакомпанії.
За даними AirportHaber, таке рішення влада Туреччини ухвалила 14 березня. Підставою заборони послужив лист від Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США.
Американська влада ввела санкції проти літаків російських та білоруських авіакомпаній ще у березні 2022 року у відповідь на вторгнення Росії до України. Обмеження забороняли заправку та будь-яке обслуговування Боїнгів та інших авіалайнерів з Росії та Білорусі, в яких міститься понад 25% комплектуючих зі США.
У Міністерстві торгівлі США розраховували, що санкції як мінімум не дозволять здійснювати міжнародні рейси літаками, які включені до чорного списку.
Однак російські авіакомпанії продовжували літати на Боїнгах, зокрема до Туреччини – країни з альянсу НАТО.
За даними Flightradar24, у березні російські авіакомпанії не знизили кількість польотів до Туреччини на літаках західного виробництва навіть після формальної заборони турецької влади. Більше того, вони не збільшили кількість рейсів до Сочі чи будь-якого іншого аеропорту, який міг би використовуватися як альтернативна база для дозаправки авіалайнерів.
Дані дозволяють зробити висновок, що «російські авіакомпанії все ще заправляються в Туреччині, навіть якщо цей сервіс не надає Havas і TGS», зазначає Flightradar24.