Мумі-тролі і обійми: як фіни відзначили 100-річчя найбільшої авіакомпанії країни

Мумі-тролі на літаку Airbus A350 Finnair. Спеціальна ліврея до 100-річча авіакомпанії
Мумі-тролі на літаку Airbus A350 Finnair. Спеціальна ліврея до 100-річча авіакомпанії. Фото: Finnair

100-річча найбільшої авіакомпанії Фінляндії Finnair фіни відзначили спеціальною ліврею з магічними мумі-тролями на фюзеляжі літаків.

На борт одразу двох авіалайнерів Airbus A350 (номери OH-LWP and OH-LWO) Finnair нанесла Мумі-троля – головного персонажу казкових історій фінки Туве Янссон, та його подругу Фрекен Снорк. Вони закохано обіймаються на фоні лісових квітів.

Поруч з мумі-тролями на літаку з’явився напис – “bringing us together since 1923”, що перекладається як “об’єднуємо з 1923 року”.

“Мумі-тролі символізують дружбу, спільноту та спільні пригоди. Отже, вони ідеально відповідають нашим цінностям”, – прокоментував ювілейну ліврею голова Finnair Топі Маннер.

Побачити мумі-тролів на літаках Finnair можна буде протягом всього 2023 року. Ці авіалайнери будуть виконувати рейси на далекі відстані. Серед напрямків – Даллас, Токіо і Бангкок.

Як з’явилася нова ліврея Finnair з мумі-тролями?

Цікаво, що ліврея з мумі-тролями з’явилася не завдяки фарбам, а стікерам. Інженери в ангарі в Гонконгу нанесли на борт літака спеціальні наклейки, які можуть витримувати агресивний вплив середовища.

На відміну від фарбування, яке може займати декілька днів, нанесення стікерів займає лише декілька годин. Попередньо надруковані наклейки вже є в наявності, коли борт прилітає для нанесення.

Далі фюзеляж миють і наносять стікери. Цікаво, що така технологія дозволяє добитися більш реалістичного та деталізованого зображення на відміну від стандартного фарбування.


Розповідаємо цікаво про авіацію. Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.