Колишній в.о. гендиректора аеропорту Бориспіль Євген Дихне отримав 5 років тюрми за вироком Вищого антикорупційного суду (ВАКС) за зловживання службовим становищем, повідомила прес-служба установи.
Разом з ним термін 4 роки отримала начальниця однієї зі служб Борисполя.
Суд визнав їх винним у тому, що вони порушили порядок передачі в оренду майна летовища, який передбачений законом та статутом підприємства.
Оскільки аеропорт Бориспіль є державним підприємством, майно мав би передавати в оренду Фонд держмайна України за конкурсом.
Натомість топ-менеджери Борисполя уклали попередні договори оренди поза конкурсом. Суд вирішив, що метою таких дій було уникнення конкурсних процедур за участі Фонду держмайна. У повідомленні ВАКСу вказується, що попередні договори передбачали занижені орендні платежі, що спричинило тяжкі наслідки в розмірі 15,7 млн грн.
Окрім тюремного терміну ВАКС вирішив стягнути із обох обвинувачених на користь регіонального відділення Фонду держмайна по Київській, Черкаській та Чернігівській областях матеріальну шкоду у розмірі майже 11 млн грн.
Наразі рішення не є остаточним. Його можна оскаржити протягом 30 днів у Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду.
Як пояснював справу екс-гендиректор аеропорту Бориспіль
Євген Дихне раніше підтверджував, що в аеропорту Бориспіль існувала практика підписання попередніх договорів про оренду майна.
За його словами, це пов’язано з тим, що для Фонду держмайна нормальною практикою було проводити конкурси протягом двох років.
Механізм попередніх договорів передбачав, що аеропорт знаходить компанію, яка орендує майно. Вона платить орендні платежі, поки проводиться конкурс, а далі або перемагає в конкурсі або звільняє приміщення для переможця конкурсу.
За словами Дихне, вартість оренди визначали незалежні акредитовані оцінювачі, а не директор аеропорту.
Суму збитків, яку вказує слідство, екс-топ-менеджер Борисполя пояснює тим, що орендна плата за підсумками конкурсу була вищою, ніж плата в договорах тимчасової оренди. У той же час Дихне вважає, що підприємству краще було отримувати навіть меншу орендну плату в очікуванні завершення конкурсу замість того, щоб не отримувати взагалі нічого.