Чому прапори держав на літаках відображають у віддзеркаленому вигляді

Звичайні пасажирські літаки або авіалайнери, які перевозять президентів, можна бачити з віддзеркаленими прапорами держав на фюзеляжі. Це стосується американських, турецьких, італійських або австралійських літаків.

Логіка така — якщо при віддзеркалені прапор держави змінюється, то на борту авіалайнера він відображатиметься і в нормальному вигляді, і у віддзеркаленому. 

З лівого боку повітряного судна прапор виглядає як треба, а от з правого — так, наче він відображається з дзеркала. Це можна побачити на прикладі прапору Туреччини на літаках Turkish Airlines. 

Встреча первого рейса Turkish Airlines в аэропорту Харьков после перерыва из-за карантина
Літак Turkish Airlines. Фото: аеропорт Харків
Машина кейтеринговой компании Turkish Co & Do у самолета Turkish Airlines
Машина кейтеринговой компании Turkish Co & Do у самолета Turkish Airlines. Фото: avianews.com

Це пов’язано з тим, що літак сприймається за флагшток, який рухається вперед. Відповідно прапор на фюзеляжі має виглядати так, наче він розвівається на вітру, а вітер дує з носу літака у хвіст.

Прапор США
Прапор США. Фото: Robert Linder, unsplash.com
Прапор США на літаку VC-25A Air Force One
Прапор США на літаку VC-25A Air Force One. Фото: The White House
Прапор США
Прапор США. Фото: Jp Valery, unsplash.com
VC-25A Air Force One
VC-25A Air Force One. Фото: The White House

Оскільки справжні прапори в залежності від напрямку вітру виглядають або нормально, або віддзеркалено, таке саме можна бачити і на літаках. У США таке відображення прапору навіть закріплено у законодавстві. 

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!