Чому прапори держав на літаках відображають у віддзеркаленому вигляді

Первый собранный в США Airbus A220 Delta Air Lines
Первый собранный в США Airbus A220 Delta Air Lines. Фото: Airbus

Звичайні пасажирські літаки або авіалайнери, які перевозять президентів, можна бачити з віддзеркаленими прапорами держав на фюзеляжі. Це стосується американських, турецьких, італійських або австралійських літаків.

Логіка така – якщо при віддзеркалені прапор держави змінюється, то на борту авіалайнера він відображатиметься і в нормальному вигляді, і у віддзеркаленому. 

З лівого боку повітряного судна прапор виглядає як треба, а от з правого – так, наче він відображається з дзеркала. Це можна побачити на прикладі прапору Туреччини на літаках Turkish Airlines. 

Встреча первого рейса Turkish Airlines в аэропорту Харьков после перерыва из-за карантина
Літак Turkish Airlines. Фото: аеропорт Харків
Машина кейтеринговой компании Turkish Co & Do у самолета Turkish Airlines
Машина кейтеринговой компании Turkish Co & Do у самолета Turkish Airlines. Фото: avianews.com

Це пов’язано з тим, що літак сприймається за флагшток, який рухається вперед. Відповідно прапор на фюзеляжі має виглядати так, наче він розвівається на вітру, а вітер дує з носу літака у хвіст.

Прапор США
Прапор США. Фото: Robert Linder, unsplash.com
Прапор США на літаку VC-25A Air Force One
Прапор США на літаку VC-25A Air Force One. Фото: The White House
Прапор США
Прапор США. Фото: Jp Valery, unsplash.com
VC-25A Air Force One
VC-25A Air Force One. Фото: The White House

Оскільки справжні прапори в залежності від напрямку вітру виглядають або нормально, або віддзеркалено, таке саме можна бачити і на літаках. У США таке відображення прапору навіть закріплено у законодавстві. 

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.