У Баку неочікувано приземлився найбільший пасажирський літак у світі

Пожежний автомобіль біля Airbus A380 Qantas в аеропорту Баку
Пожежний автомобіль біля Airbus A380 Qantas в аеропорту Баку. Фото: аеропорт Баку

Найбільший пасажирський літак у світі Airbus A380 (реєстрація VH-OQH) з кенгуру на хвості неочікувано приземлився в аеропорту Баку 23 грудня.

Цей літак австралійської авіакомпанії Qantas мав доставити сотні пасажирів з Сіднею в Лондон з проміжною посадкою в Сінгапурі, натомість сів в столичному аеропорту Азербайджану.

В аеропорту Баку повідомили, що екіпаж літака-гіганта прийняв таке рішення через те, що спрацював датчик диму у вантажному відсіку. Це дуже серйозна ситуація – у разі, якщо задимлення справжнє, воно може перерости у пожежу та призвести до катастрофи. Тому посадку для перевірки потрібно здійснити у найближчому аеродромі.

Пілоти виявили проблему, коли пролітали над Грузією. Через габарити літака вони не могли приземлитися у Тбілісі, тому розвернули повітряне судно назад та успішно сіли в Баку. Тут австралійський A380 зустріли пожежники.

Пожежники аеропорту Баку перевіряють, чи є полум'я на борту Airbus A380 Qantas
Пожежники аеропорту Баку перевіряють, чи є полум’я на борту Airbus A380 Qantas. Фото: аеропорт Баку

У столиці Азербайджану пасажирів аварійного рейсу розмістили в готелях, повідомила прес-служба аеропорту Баку.

За декілька годин на підміну A380 VH-OQH з Сіднею вилетів інший літак аналогічного типу з реєстрацією VH-OQD. Увечері 24 грудня він вже прибув в Азербайджан.

Поки спеціалісти з’ясують причину спрацювання датчику диму, підмінний літак забере пасажирів з Баку до Лондона.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.