Tetris писав: ↑04 жовтня 2022, 10:12
Чого ж за купу, якщо іпотека з низьким процентом?
Ну і якщо люди це купують - то в них ці гроші є.
Не будуть люди купувати (не важливо, через нестачу коштів чи перевагу іншим статтям витрат) - впадуть ціни.
тому що коли будинок коштує півтора-два мільйона доларів то це все одно купа грошей навіть якщо відсоток низький. і так, ці гроші можна знайти — але це просто означає що ти будеш виплачувати іпотеку не 5–10 років, як твої батьки, а всі 30. і як наслідок, на всі ці 30 років ти втрачаєш величезний шматок disposable income, а тобто ефективно біднішаєш, від чого страждає вся економіка
а тепер давайте моделювати ситуацію далі. ті люди які не можуть придбати собі житло навіть в дешеву іпотеку — куди вони діваються? правильно, вони починають житло орендувати. попит на ринку оренди так само зростає, ціни теж ростуть — і от у нас з‘являється все більше людей які не можуть собі дозволити житло
взагалі. хоч купити, хоч орендувати. ласкаво просимо до скід роу чи в палатку під фрівеєм
ну і стосовно падіння цін. купувати житло все одно будуть, просто це будуть робити не всі громадяни, а лише невеличкий прошарок який має гроші. привіт, подальша концентраціє багатства; привіт, клас лендлордів.
все йде до того що на цій класичній ілюстрації property owners та venture capital стануть одним і тим самим. і ласкаво просимо назад у кріпацьку систему
Tetris писав: ↑04 жовтня 2022, 10:12Так, а ви проти? Краще бути багатим і здоровим ніж бідним і хворим)))
Питання ж в тому, що бідних стає все менше, а багатих все більше. Інакше не будувались би нові будинки і не дорожчали клініки, бо за них хтось платить.
Я проти, бо жити в суспільстві де багато бідних та знедолених — це те ще задоволення. За цю бідність ми все одно платимо, так чи інакше — погіршенням якості власного життя, зростанням навантаження та витрат на public services, зростанням криміналу і всім таким.
Бідних теж не стає менше — poverty rate в Америці на диво сталий з кінця 60-х і лишень коливається в рамках 10–15%. це фактично означає що оті 5 відсотків живуть на самісінькій межі бідності та вилітають за неї як тільки економіка хоч трошки тормозиться через рецесію.
А оскільки відсоток сталий а загальне населення країни росте, то кількісно бідних людей стає все більше. Хіба це розвиток? Це топтання на місці. Найбагатшій країні світу таке не личить.
Так, економіка країни росте, як і населення Штатів в цілому — саме тому нові будинки і нові клініки хтось оплачує. Але поява в країні забезпеченного іммігранта типу мене аж ніяк не допомагає покращити життя умовному джону сміту з умовного Толедо, Огайо.
Проблема в нерівномірності доступу до елементарних речей — причому нерівномірності критичній, коли мільйони людей існують фактично поза суспільством, як декласовані елементи без надії на краще майбутнє. Так не має бути — і не тільки через елементарну людяність чи там емпатію, а ще й тому що це тупо небезпечно. Це пряма дорога до суспільного вибуху від якого краще не стане нікому.
Tetris писав: ↑04 жовтня 2022, 10:12
Це ж прекрасно: у них працюють люди, їм підвищують зарплати, вони купують більші квартири і ходять до дантистів відбілити зуби щоб познайомитись з кимось в барі, в барі збільшується виручка, йому підвищують орендну плату, бармен отримує більше доходів і теж іде до дантиста, чи купує квартиру і так по колу. Так працюють закони економіки.
Економічне зростання завжди супроводжується інфляцією, це нормально.
«Багатіє Ахмєтов — багатієш і ти»
боже мій, ви всерйоз намагаєтеся продати мені концепцію trickle down economy?

злізайте вже з цієї дохлої коняки, вона
не працює. як в теорії, так і на практиці
наявна в реальності практика показує що концентрація багатства в невеликого прошарку призводить лише до збагачення цього прошарку — бо вони просто не можуть фізично витратити стільки грошей на товари чи послуги. а на зарплати своїм працівникам вони ці гроші витрачати зазвичай не хочуть, особливо якщо ми говоримо про масових роботяг а не поодиноких СЕО
багате суспільство — це не таке де 0.1% багатіїв може дозволити собі все, а 80% громадян живуть трохи краще за злидні. я думав що життя в Україні дуже наочно це демонструє: казкові багатства олігархів аж ніяк не допоможуть кращому життю пересічного миколи
багате суспільство — це передусім таке, в якому немає бідних, і в якому якнайбільше людей просто заможних. це таких в яких два базові рівня піраміди маслоу закриті взагалі без питань, а для реалізації двох наступних є всі умови.
це не означає до речі що в багатому суспільстві прям немає місця супер-багатим. вони спокійно можуть собі бути — просто достатня частина їх доходів має перерозподілятися серед решти. їм все одно вистачить, не переживайте