Латвійська авіакомпанія airBaltic в 2023 році першою в Європі запровадить безкоштовний супутниковий інтернет від Starlink на усіх своїх літаках.
Завдяки цьому усі пасажири зможуть користуватися доступом в інтернет одразу після того, як потраплять на борт авіалайнера. Послуга буде доступна як на землі, так і під час перельоту.
airBaltic запевняє, що доступ в мережу буде безкоштовним, а для початку серфінгу не потрібно буде вводити жодного паролю.
Оператор Starlink — компанія Ілона Маска SpaceX — надаватиме на кожен літак канал в 350 Мегабіт. Отже, якщо всі 145 пасажирів на борту одночасно почнуть користуватися інтернетом, кожен з них отримає канал в 2,4 Мегабіта. Цього достатньо, щоб переглядати потокове відео або навіть вести трансляцію з салону літака.
Низька затримка у передачі даних 20 мс дозволить пасажирам навіть грати в онлайн-ігри або здійснювати відео-дзвінки в польоті.
Коли Starlink з’явиться на літаках airBaltic?
airBaltic разом зі SpaceX уже почали процес сертифікації спеціального обладнання для літаків Airbus A220-300, які використовує латвійський авіаперевізник.
Сертифікація має довести, що обладнання не впливає на системи літака, та його експлуатація є безпечною.
airBaltic розраховує виконати всі роботи зі встановлення обладнання Starlink на всіх своїх літаках протягом 2023 року.
Як працює Starlink у літаках?
Після сертифікації на кожному з 39 авіалайнерів Airbus A220-300 airBaltic техніки встановлять супутникову антену, живлення та Wi-Fi-роутери, щоб роздавати сигнал у салоні.
Антена на літаку буде зв’язуватися з супутниками SpaceX, які вже використовують для надання сервісу Starlink на землі.
Висока швидкість передачі даних та низька затримка у передачі сигналу стали можливими завдяки тому, що супутники Starlink використовують низьку орбіту та літають на висоті 500 км. Це в 65 разів менше, ніж у звичайних геостаціонарних супутників, які почали використовувати для надання послуги інтернет у літаках раніше.
SpaceX заявила про запуск послуги Starlink для літаків наприкінці 2022 року. Компанія наголошує, що інтернет-трафік у літаках не буде обмежений. Також авіакомпанії зможуть розраховувати на гарантійне обслуговування інтернет-обладнання весь час, поки вони користуються послугою.