Аеропорт Бориспіль виник як цивільний аеропорт та згодом став найбільшими повітряними воротами Києва завдяки столичним чиновникам.
Вони в 1950-ті роки заблокували розширення основного аеропорту Києва — Жуляни. Через це в столиці не могли приймати нові сучасні літаки Ту-104, які перевозили більше пасажирів на більшій швидкості.
Бориспіль у той час був військовим аеродромом, але мав смугу потрібної довжини та міцності для прийому Ту-104. Утім, цивільних у себе не хотіли бачити радянські військові. Саме тому керівництву українського управління цивільної авіації довелося звертатися до вищого керівництва СРСР, щоб врегулювати це питання.
Зелене світло 9 червня 1959 року дав міністр оборони СРСР Родіон Малиновський. В Бориспіль дозволили літати цивільним, але без права базування. Військові виділили дві стоянки для літаків та місце для будівництва тимчасового терміналу.
Після цього почалася кропітка робота — за місяць потрібно було завезти ємність для зберігання керосину, наземну техніку та трапи, налагодити телефонний зв’язок зі столицею та транспортне сполучення.
Це зараз траса Київ-аеропорт Бориспіль — найсучаснішій автобан України. Наприкінці 1950-х то була дорога з бруківки шириною 5 метрів. Шлях довелося розширювати, щоб там могли розминутися автобуси.
30 червня головне управління Цивільного повітряного флоту видало наказ про запуск регулярних рейсів Москва-Київ, Ленінград-Київ та створення цивільного аеропорту Бориспіль.
Ту-104 виконав перший рейс з пасажирами в новий київський аеропорт з Москви 7 липня. До кінця 1959 року маршрутна мережа поповнилась Ленінградом та Іркутськом.
Оскільки аеропорт запускали в авральному режимі на базі військового аеродрому без цивільної інфраструктури, перші три місяці роль терміналу виконували намети. Реєструвати пасажирів та багаж в них було незручно, а тому перші місяці ці процедури подорожуючі проходили в аеровокзалі в місті.
Вже восени 1959 року намети замінили стаціонарні будиночки, а в 1960 аеропорт Бориспіль отримав перший стаціонарний термінал, який правда нагадував хату в селі або сільський клуб.
Сучасний аеровокзал в аеропорту з’явився лише в 1965 році. Про те, яким він буде, пасажирів інформував великий рекламний щит.
