Qantas припинила польоти на першому в Австралії Boeing 717

Австралійська авіакомпанія Qantas припинила польоти на першому зареєстрованому в країні літаку Boeing 717.

Повітряне судно з реєстрацією VH-NXI випущено у 1999 році та літало в Австралії з 2000 року. Тут його назвали «Блакитні гори» (Blue Mountains) на честь національного парку в австралійському штаті Новий Південний Уельс.

Літак виконував регіональні та внутрішні рейси Qantas, а також допоміг авіаперевізнику із запуском польотів дочірнього лоукостера Jetstar. Саме Boeing 717 «Блакитні гори» здійснив перший рейс Jetstar у травні 2004 року.

У червні Qantas відправить авіалайнер до Америки до нового власника. Через те, що літак є регіональним та має обмежену дальність польоту, для перельоту з Австралії до США йому доведеться зробити вісім посадок на дозаправку.

Несправжній Boeing

Хоча літак має ім’я Boeing 717, спочатку він мав назву MD-95. Його створювала американська компанія McDonnell Douglas, яка мала у своєму портфоліо успішний регіональний авіалайнер MD-80.

У 1997 році Boeing купив McDonnell Douglas, і на момент початку випуску в 1999 році модель MD-95 була перейменована в Boeing 717.

Boeing припинив випуск літаків 717 у 2006 році. Загалом авіакомпаніям по всьому світу було поставлено 155 авіалайнерів, які не мали жодного серйозного інциденту з жертвами серед пасажирів.

В Австралії Qantas використовувала 20 літаків до моменту, коли почала виводити їх зі свого флоту.

Airbus на заміну

Qantas оголосила, що замінить Boeing 717 на 29 сучасніших регіональних літаків A220 європейського виробника Airbus. Перший літак надійде до Австралії вже цього року.

«Qantas знаходиться на ранньому етапі найбільшої програми оновлення флоту у своїй історії, в рамках якої буде отримано до 299 вузькофюзеляжних літаків протягом 10-річного періоду», — прокоментував зміни в парку голова Qantas Алан Джойс.

Авіакомпанія наводить приклад переваги нової моделі в порівнянні з Boeing 717. В салоні A220 розміщено 137 крісел замість 110, літак має вдвічі більшу дальність і споживає на 28% менше палива в перерахунку на кожного пасажира.

Такі характеристики дозволять Qantas розширити мережу польотів та знизити собівартість перевезень.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!