Новини авіації у світіАвіакомпанія Qantas шокувала пасажирів ремонтом крила за допомогою скотча

Авіакомпанія Qantas шокувала пасажирів ремонтом крила за допомогою скотча

Австралійська авіакомпанія Qantas шокувала пасажирів рейсу Лондон-Мельбурн ремонтом крила за допомогою скотча, повідомляє Down Under Aviation News.

Пасажири, які летіли до Австралії минулого тижня, могли побачити численні латки зі сріблястої стрічки на крилі Boeing 787-9.

Хоча опубліковані зображення можуть виглядати лякаюче, насправді такий ремонт широко практикується в авіації та схвалений контролюючими органами та виробниками, з’ясував avianews.com.

У даному випадку скотч закриває дефекти лакофарбового покриття, які виникли через вплив довкілля. У сучасних літаках виробники використовують дедалі більше композитних матеріалів. Однак фарба погано фіксується на таких матеріалах і починає відшаровуватись раніше, ніж це відбувається на поверхнях з авіаційного алюмінію.

Авіакомпанії не можуть дозволити собі часте перефарбування. Воно призводить до додаткових витрат на матеріали, роботу інженерів та вилучає літак із розкладу як мінімум на добу. Тому скотч використовується як тимчасове вирішення проблеми.

Ізострічка в авіації – це не звичайний скотч, а так звана High Speed Tape – товста стрічка із алюмінію на клею. Її виробляє фірма 3M. З відкритих даних можна дізнатися, що рулон такої High Speed Tape коштує близько $80.

Алюмінієва стрічка відбиває тепло та світло, є бар’єром для вологи та пилу, закриває дрібні дефекти.

Тому якщо ви побачили сріблясту стрічку на літаку, то знайте – все гаразд. Техніки виявили проблемну ділянку та зробили все, щоб політ пройшов без пригод.

avianews.com
avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.

По теме

Новини авіації

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: