Японська авіакомпанія перефарбувала літаки через російське вторгнення в Україну

Boeing 787 ZIPAIR
Boeing 787 ZIPAIR. Фото: Melvinnnnnnnnnnn (FN2187), https://www.flickr.com/photos/montoya711/49668144138/

Японська авіакомпанія ZIPAIR змушена була перефарбувати свої літаки, щоб не асоціюватись із підтримкою російського вторгнення в Україну.

До весни 2022 року на хвостах авіалайнерів ZIPAIR знаходилася велика літера Z – логотип авіаперевізника. Саме цю букву російські військові наносили як розпізнавальний знак на свою техніку, яка заїжджала в Україну.

Оскільки російська влада перетворила Z на символ нападу на Україну, керівництво японської авіакомпанії вирішило відмовитися від логотипу через репутаційні ризики.

“Деякі люди можуть подумати, що авіакомпанія підтримує російське вторгнення в Україну, коли вони бачать логотип без будь-якого пояснення”, – пояснив у березні 2022 рішення ZIPAIR її президент Сінго Нісіда.

Спочатку Z на хвості літаків закрили наклейками з кольоровими смугами, а з кінця 2022 року почали повноцінно перефарбовувати.

Хронологію зміни дизайну літаків можна побачити на наступних фотографіях:

ZIPAIR закрасит Z на хвостах самолетов, чтобы не ассоциироваться с российским вторжением в Украину
ZIPAIR закрасит Z на хвостах самолетов, чтобы не ассоциироваться с российским вторжением в Украину. Фото: ZIPAIR
Boeing 787 ZIPAIR
Фото: Steven Byles, https://www.flickr.com/photos/sjbyles/52374109690/
Boeing 787 ZIPAIR
Boeing 787 ZIPAIR. Фото: Kwok Ho Eddie Wong, https://www.flickr.com/photos/f14eddiewong/52714780665/

Тепер новий дизайн авіалайнерів ZIPAIR передбачає назву авіакомпанії на фюзеляжі, зелену смугу вздовж ілюмінаторів та хвіст із сірими, чорними, білими та зеленими смужками.

У березні 2023 року японська авіакомпанія отримала черговий літак у свій флот – ним став новий Boeing 787 з реєстрацією JA850J. Літак ще на заводі був пофарбований в оновлену ліврею без Z на хвості.


Розповідаємо цікаво про авіацію. Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.