Незвична подорож: чому пасажири летіли з Дубая в Дубай 13,5 годин

Airbus A380 Emirates
Airbus A380 Emirates. Фото: Emirates

Незвичний рейс EK448 з Дубая в Дубай тривалістю 13,5 годин 27 січня виконала авіакомпанія Emirates.

Її літак Airbus A380  вилетів з базового аеропорту, розвернувся над Індійським океаном та повернувся в Дубай.

За розкладом цей літак мав доставити п’ять сотень пасажирів з Дубая в місто Окленд у Новій Зеландії. Але через повінь новозеландський аеропорт затопило.

Екіпаж міг продовжити переліт та сісти в Австралії, там перечекати негоду та продовжити рейс. Утім, пілоти вирішили розвернути літак та повернутися додому.

Запланований та фактичний маршрут рейса EK448 Дубай-Окленд
Запланований та фактичний маршрут рейса EK448 Дубай-Окленд. Скріншот: flightradar24

Чому пілоти не люблять приземлятися на запасних аеродромах?

Посадка на запасному аеродромі – великий головний біль для екіпажів. Саме тому за можливості повернути літак на базу вони роблять саме так.

Через негоду аеропорт в Окленді міг бути закритий на декілька днів. Якби літак полетів в Австралію чи сів у іншій країні за маршрутом, то міг би там застрягти на декілька днів.

Персоналу довелося би шукати готелі для розміщення п’яти сотень пасажирів, що не так просто зробити далеко від бази.

Оскільки робочий час екіпажів регламентується, це могло би ще збільшити час перебування на запасному аеродромі. Навіть якби аеропорт Окленд відкрили, літак би не вилетів, поки пілоти та бортпровідники не відпочинуть.

Усе це порушило би подальший розклад авіакомпанії. Він передбачає, що літак після повернення з одного міста вирушає в інше.

Отже, повернув літак на базу через те, що аеропорт прильоту закритий, авіакомпанія вирішила одразу декілька можливих проблем:

  • знайти готелі для пасажирів у базовому аеропорту простіше, а значить мандрівники зможуть дочекатися наступного рейсу в нормальних умовах;
  • літак не вибуває з розкладу та зможе виконати наступний рейс за планом.

У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.