Ryanair повернеться в найбільший польський аеропорт у Варшаві

Пасажири сідають у літак Boeing 737-800 Ryanair
Пасажири сідають у літак Boeing 737-800 Ryanair. Фото: avianews.com

Лоукостер Ryanair анонсував перезапуск польотів з найбільшого польського аеропорту Шопена в Варшаві вже у літньому розкладі 2023 року.

Це сталося через 4 роки після того, як авіаперевізник зі скандалом покинув це летовище та повністю перейшов у віддалений варшавський аеропорт Модлін.

Оприлюднений розклад з аеропорту Шопену включає п’ять маршрутів. Ryanair планує літати з цього столичного аеропорту в Брюссель та Відень, а також за курортними напрямками в Аліканте, Пальму-де-Майорку і Пафос. Загалом розклад передбачає виконання 16 рейсів на тиждень по всіх анонсованих маршрутах.

“Відкриття п’яти нових маршрутів відбудеться за рахунок аеропорту Модлін. З незрозумілих причин керівництво летовища та влада регіону, яка є акціонером аеропорту, ігнорують Ryanair та відмовляються займатися розвитком Модліна”, – заявив голова польського підрозділу Ryanair Міхал Качмажик.

Два аеропорти Варшави

Аеропорт Шопена розташований на околиці Варшави та завдяки цьому дозволяє швидко дістатися до центра столиці. У той же час аеропорт Модлін знаходиться на відстані 40 км від центру Варшави.

Регіональна влада відкрила Модлін на місці колишньої військової базі як летовище для лоукостерів з меншими зборами у порівнянні з міським аеропортом Шопена. Утім, через велику відстань від міста та проблеми зі злітно-посадковою смугою лоукостер Wizz Air вирішив літати з більш дорогого аеропорту Шопена.

Ryanair отримав ексклюзивну угоду на обслуговування в Модліні та став єдиним клієнтом летовища. Але угода стала перепоною для розвитку аеропорту, оскільки підприємство фактично вимушено субсидувати обслуговування літаків.


Додаткова інформація по темі в нашому телеграмі. Підписуйтесь, щоб першими знати інсайди

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.