Проект супутникового інтернету Starlink Ілона Маска розширять на літаки

Позначка Wi-Fi, яка вказує, що на борту літака можна виходити в інтернет в польоті
Позначка Wi-Fi, яка вказує, що на борту літака можна виходити в інтернет в польоті. Фото: avianews.com

Компанія SpaceX Ілона Маска анонсувала, що проект супутникового інтернету Starlink зроблять доступним для літаків в 2023 році.

В офіційному повідомленні говориться, що пасажири зможуть отримати доступ в інтернет при польотах у будь-якій частині світу після встановлення обладнання на авіалайнер.

Для літака буде доступним канал 350 Мегабіт в секунду. Така швидкість дозволить мандрівникам переглядати трансляції телепрограм або навіть вести свої трансляції.

Технологія Starlink завдяки низькій затримці передачі даних зробить можливими відео-дзвінки або онлайн-ігри під час польоту, що було неможливо раніше.

Для запуску Starlink на літаку потрібно буде встановити комплект обладнання, який передасть компанія. Він включає антену, живлення та два роутери для роздачі сигналу в салоні.

В компанії підкреслюють, що інтернет-трафік у літаках не буде обмежений. Також авіакомпанії зможуть розраховувати на гарантійне обслуговування інтернет-обладнання весь час, поки вони користуються послугою.

Наразі Starlink веде сертифікацію обладнання для роботи на літаках бізнес-авіації. В перелік входять ERJ-135, ERJ-145, G650, G550, Falcon 2000, G450, Challenger 300, Challenger 350, Global Express, Global 5000, Global 6000 та Global 7500.

Пасажири звичайних рейсових літаків зможуть користатися супутниковим інтернетом від Starlink, якщо авіакомпанії зацікавляться такою послугою. Для цього їм потрібно буде звернутися у Starlink. Компанія сертифікує обладнання для роботи на інших типах авіалайнерів, які наразі не входять у перелік.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.