Столичний аеропорт Нідерландів пішов на безпрецедентні заходи через нестачу персоналу

Автобус перед терміналом в аеропорту Схіпхол
Автобус перед терміналом в аеропорту Схіпхол. Фото: аеропорт Схіпхол

Аеропорт столиці Нідерландів Схіпхол в Амстердамі пішов на безпрецедентні заходи та обмежив кількість пасажирів, які можуть вилітати з летовища.

Так Схіпхол намагається подолати кризу, яка виникла через нестачу працівників та призвела до багатогодинних черг на контроль перед вильотом.

Проблема виникла після скорочення персоналу під час пандемії COVID-19. Коли цього року карантині обмеження зменшили, і пасажири почали частіше купувати авіаквитки, виявилося, що аеропорт не може повернути звільнених працівників.

Наразі обмеження будуть діяти до кінця березня 2023 року. Незалежний регулятор має провести переговори з авіакомпаніями для скорочення кількості пасажирів. Авіаперевізникам доведеться або зменшити розміри літаків, або скасувати частину рейсів з Амстердама.

У кінці 2022 року Схіпхол може переглянути обмеження. Якщо аеропорт зможе набрати необхідний персонал, то з січня 2023 року дозволить збільшити кількість пасажирів, що вилітають з Амстердама.

Для цього підприємство веде роботу з профспілками та компаніями, які забезпечують перевірку пасажирів в аеропорту. Схіпхол хоче підвищити зарплатню працівників служби безпеки, запропонувати їм кращій розклад та кімнати відпочинку, щоб зробити професію більш популярною та набрати новий персонал.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.