ЗСУ отримали сучасні пожежні автомобілі з Австрії

Повітряні сили ЗСУ отримали найсучасніші пожежні автомобілі, які до цього можна було побачити лише в аеропорту Бориспіль у єдиному екземплярі.

Дві австрійські машини Rosenbauer моделі Panther з футуристичним дизайном та панорамними вікнами надійшли в рамках військово-технічної допомоги від західних партнерів. Їх випустив один із топових виробників пожежної техніки – компанія Rosenbauer з Австрії.

Завдання техніки — швидко ліквідувати полум’я на аеродромах. Вона призначена для гасіння літаків та спецтехніки. Українські військові показали одну із Rosenbauer Panther у роботі під час тренування гасіння цистерни з паливом.

«Машина маневрена, на ній можна швидко під’їхати. Може розпиляти воду та піну, напрямок розпилення регулюється з кабіни. Є тепловізор”, – розповідає водій автомобіля Андрій.

Він додає, що машина при запуску перевіряє, чи працюють усі системи, скільки є в наявності піни та води в баках і показує це на екрані водію.

Українські пожежники вже пройшли навчання на австрійських Rosenbauer Panther та чергують на оперативних військових летовищах, тобто тих, з яких здійснює вильоти військова авіація.

За словами начальника служби пожежної безпеки Повітряних сил Івана Музики, найближчим часом військові отримають набагато більше пожежних машин. Завдяки цьому Повітряні сили зможуть поставити їх на чергування на всіх своїх аеродромах.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!