Лоукостер SkyUp розповів, як зміг знайти роботу в Європі

Boeing 737-800 SkyUp
Boeing 737-800 SkyUp. Фото: avianews.com

Український лоукостер SkyUp зміг знайти роботу в Європі, оскільки з квітня 2022 року почав здавати свої літаки в оренду разом із екіпажами іноземним авіакомпаніям, розповів Forbes.ua гендиректор авіаперевізника Дмитро Сероухов.

За його словами, першими клієнтами стали Air Moldova та Corendon Airlines. Після цього авіалайнери SkyUp почали орендувати Wizz Air, Freebird Airlines, Tailwind Airlines, Air Albania, SmartWings – всього близько 10 авіаперевізників.

“Домовлялися по-різному, але ціна зіграла свою роль. Ми апріорі не можемо пропонувати таку ж ціну, як європейський перевізник, адже для Європи ми є авіакомпанією з третьої країни”, – розповів Сероухов.

Він пояснив, що знижку доводилося робити через додаткову бюрократію. Оскільки SkyUp з України, європейським авіакомпаніям доводилося окремо погоджувати оренду українських літаків з авіаційною владою своїх країн.

Другим чинником, який дозволив SkyUp знайти роботу для своїх авіалайнерів та екіпажів, став дефіцит літаків на ринку Європи через активне зростання перевезень.

“Через зняття ковідних обмеження в ЄС був великий відкладений попит. І це спрацювало. До цього зростання ніхто не був готовий: ні перевізники, ні аеропорти, ні хендлінгові компанії, ні туроператори. Така ситуація допомогла нам вийти на ринок”, – пояснив ситуацію Сєроухов.

Наразі флот SkyUp складається з 12 літаків Boeing 737. З них літає, за даними онлайн-радару Flightradar24, 10 авіалайнерів. Вісім повітряних суден здійснюють польоти в Європі, два – в Судані.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.