Авіакомпанія Нової пошти в два рази збільшить флот літаків

Ан-26 UR-CSK
Ан-26 UR-CSK. Фото: Нова пошта

Авіакомпанія Supernova Airlines з групи “Нова пошта” планує збільшити флот в два рази з двох до чотирьох літаків, повідомив avianews.com гендиректор авіаперевізника Ярослав Красножон.

Наразі Supernova Airlines вже має два вантажних Ан-26, які взяла на умовах лізингу. Перші польоти заплановані вже весною 2023 року між аеропортами Європи.

“Ми продовжуємо шукати ще два додаткові літаки, які відповідають нашим потребам. Їх ми плануємо взяти в лізинг і зберігати до кінця 2024 року флот із чотирьох повітряних суден”, – зазначив Красножон.

За його словами, подальше розширення флоту Supernova Airlines буде залежати від попиту і об’єму вантажів, які авіакомпанія буде перевозити на регулярній основі.

Керівництво поки не розкриває тип додаткових літаків. До широкомасштабного вторгнення Росії в Україну Supernova Airlines мала домовленості про лізинг літаків Boeing 757, на яких вона змогла б возити вантажі з Америки та Азії в Україну.

“Власник літаків [Boeing 757] вимушено вийшов з угоди щодо лізингу, адже воєнні ризики виявились для нього неприйнятними. Ми розуміємо позицію власника, тримаємо зв’язок і обов’язково повернемось до перемовин після перемоги України”, – розповів гендиректор Supernova Airlines.

Як буде працювати Supernova Airlines

Авіакомпанія з групи “Нової пошти” планує возити в Україну вантажі зі США та Китаю, а також доставляти вантажі з Європи.

Наразі авіакомпанія підбирає оптимальний аеропорт для базування літаків.

“На час війни це точно буде європейський аеропорт, розташований близько до кордону з Україною. Після перемоги це, звісно, будуть українські міжнародні аеропорти Бориспіль та Львів”, – зазначив Красножон.

Отже, літаки Supernova Airlines будуть прилітати в аеропорт поблизу кордону з Україною, де посилки будуть завантажувати у наземний транспорт та доставляти в Україну.

Керівник авіакомпанії додав, що рух вантажів буде двостороннім. Supernova Airlines буде не тільки доставляти посилки в Україну, але й перевозити вантажі з України в інші країни.

Коли створили Supernova Airlines

Авіакомпанію Supernova Airlines заснував підрозділ “Нової пошти” для міжнародних перевезень “Нова пошта Глобал” 1 жовтня 2021 року.

За даними авіаперевізника, 6 січня 2023 року він отримав необхідний сертифікат експлуатанта, який дає йому право на польоти.

Флот Supernova Airlines включає два Ан-26 в номерами UR-UZI та UR-UZM 1978 та 1982 року випуску. Відповідно до даних державного реєстру, їх власником та лізингодавцем є компанія EXPEDITION AVIATION (FZC) з ОАЕ.


Додаткова інформація по темі в нашому телеграмі. Підписуйтесь, щоб першими знати інсайди

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.