В SkyUp пояснили, чому не можуть евакуювати літак з аеропорту Бориспіль

Українська авіакомпанія SkyUp не може евакуювати свій літак Boeing 737-800, який перебуває в аеропорту Борисполь, через три основні причини. Про це в ефірі «Настоящего времени» повідомив гендиректор авіаперевізника Дмитро Сєроухов.

Основною причиною він назвав військові дії на території України, через які авіакомпанія не може нічого робити на свій розсуд. За словами Сєроухова, усе регламентується військовими, та авіакомпанія у питанні евакуації залежить від них.

«Далі моє суб’єктивне розуміння. Є працююча система протиповітряної оборони, яку не можна відключити через ракети, які летять на Україну. Обстріли не припиняються, та неможливо відключити систему захисту», — додав гендиректор SkyUp.

Також перепоною для евакуації він назвав відсутність страхового покриття для літака на території України. «Відповідно до міжнародних норм, літак не може  здійснити переліт, якщо він не має страхового покриття», — зазначив Сєроухов.

Вдалу евакуацію літаків угорського лоукостера Wizz Air та української авіакомпанії «Роза Вітрів» (Windrose) з аеропорту Львів за кордон голова SkyUp пояснив близькістю цього летовища до кордону.

 

На момент широкомасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року в Україні перебував лише один літак SkyUp — Boeing 737-800 з реєстрацією UR-SQP. Вночі 24 лютого він вилетів з аеропорту Бориспіль для евакуації за кордон, але через закриття українського неба пілоти були змушені повернутися на аеродром вильоту.

Усі інші літаки напередодні вторгнення SkyUp залишав в іноземних аеропортах. Стоянка в Україні, за словами Сєроухова, не перевищувала 2 годин. Завдяки цьому майже весь флот SkyUp опинився у безпечних країнах.

Успішна евакуація з Борисполя

Загалом з відкритих джерел відомо лише про одну успішну евакуацію повітряних суден з аеропорту Бориспіль після 24 лютого 2022 року.

Туреччина 20 грудня 2022 року евакуювала з аеропорту Бориспіль два військово-транспортних літаки Airbus A400.

 

Вони належать Повітряним силам Туреччини та прибули в українську столицю 23 лютого 2022 року. A400 доставили в Київ гуманітарний груз та мали забрати додому громадян Туреччини

Через напад Росії Україна закрила повітряний простір для руху цивільних та транспортних літаків. Це заблокувало повернення військово-транспортних літаків армії Туреччини.

Ситуацію вдалося врегулювати лише 10 місяців потому. 20 грудня 2022 року вдень турецькі A400 один за одним злетіли з нової смуги аеропорту Бориспіль та за декілька годин приземлилися на базі в турецькому місті Кайсері.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!