Нова пошта готує до зльоту власну авіакомпанію

Ан-26 UR-CSK
Ан-26 UR-CSK. Фото: Нова пошта

Власна авіакомпанія “Нової пошти” Supernova Airlines 6 січня 2023 року отримала сертифікат експлуатанта від Державіаслужби України. Він дозволить авіаперевізнику виконувати польоти. Старт польотної програми запланований на весну 2023 року. Інформацію про це avianews.com підтвердили в поштовому операторі, але детальну інформацію пообіцяли надати найближчим часом.

Наразі в державному реєстрі за Supernova Airlines закріплений один літак Ан-26 1978 року випуску з реєстрацією UR-UZI. Утім, для отримання сертифіката експлуатанта відповідно до Повітряного кодексу України авіакомпанія має забезпечити експлуатацію не менше двох повітряних суден.

“Інформація щодо другого літака може не відображатися в реєстрі, але якщо вже є сертифікат експлуатанта, значить авіакомпанія подала в Державіаслужбу України документи щодо двох повітряних суден”, – пояснив avianews.com авіаційний юрист Андрій Гук з юридичної фірми “Анте”.

Пізніше інформацію щодо наявних літаків у флоті Supernova Airlines avianews.com уточнило інформоване джерело. За його словами, авіакомпанія вже внесла в реєстр два літаки Ан-26 з реєстраційними знаками UR-UZI та UR-UZM.

Другий борт UR-UZM вироблений в 1982 році. Власником обох літаків Supernova Airlines відповідно до даних державного реєстру є компанія EXPEDITION AVIATION (FZC) з ОАЕ. Їх авіаперевізник взяв у лізинг.

Що може возити Ан-26?

Ан-26 випускався на заводі “Антонова” в Києві до 1986 року та відноситься до категорії легких транспортних літаків. Він може перевозити 5 тонн вантажів та має рампу у хвості для пришвидшення завантаження та розвантаження.

До широкомасштабного вторгнення Росії в Україну “Нова пошта” вже мала досвід експлуатації літаків Ан-26 для власних перевезень. Вона замовляла рейси у авіакомпанії “Елерон”. Літак перевозив посилки китайського торгівельного майданчику AliExpress з Риги у Львів, а далі їх розвозили по Україні наземним транспортом. Доставку посилок з Китаю до Риги забезпечувала китайська логістична компанія Cainiao.

Оскільки Рига досі використовується як хаб “Нової пошти” для доставки посилок AliExpress в Україну, вірогідно, що Ан-26 будуть задіяні на лінії Рига-Жешув. Це дозволить на декілька днів пришвидшити доставку китайських посилок в Україну. Жешув є найближчим до кордону України аеропортом, який відкритий для перевезень.

Попередні плани Supernova Airlines

Авіакомпанію Supernova Airlines заснував підрозділ “Нової пошти” для міжнародних перевезень “Нова пошта Глобал” 1 жовтня 2021 року.

Передбачалося, що авіаперевізник отримає два вантажних літаки Boeing 757-200F. Ці літаки могли перевозити за кожен рейс по 30 тонн вантажів на відстань 6000 км.

Такі характеристики дозволили б Supernova Airlines перевозити посилки з Китаю та Америки, де розташовані великі онлайн-магазини, до України з однією проміжною посадкою.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.