Початок кінця найбільшого літака у світі Мрія потрапив на фото

Початок пожежі, яка знищила Ан-225 Мрія
Початок пожежі, яка знищила Ан-225 Мрія

Момент початку пожежі, яка знищила найбільший літак у світі Ан-225 Мрія, був знятий на фото. Знімок оприлюднив російський телеграм-канал Razvedos.

В описі до фотографії вказано, що вона зроблена 27 лютого 2022 року. Автор знімка не зазначений, але скоріше за все це був один з російських окупантів.

На момент широкомасштабного російського вторгнення Ан-225 перебував на технічному обслуговуванні під накриттям в аеропорту Гостомель.

У перший же день вторгнення російські військові спробували захопити цей аеродром поблизу від Києва та почали активні бойові дії на його території.

Лише після звільнення Гостомелю українські спеціалісти змогли оцінити масштаб руйнувань – найбільший літак у світі фактично був знищений. Повністю згоріла кабіна пілотів, центральна секція фюзеляжу, частина крила та декілька двигунів.

Ан-225 Мрія після пожежі
Ан-225 Мрія після пожежі. Фото: Ігор Лесів, spotters.aero
Ан-225 Мрія після пожежі
Ан-225 Мрія після пожежі. Фото: Ігор Лесів, spotters.aero

Стан Мрії такий, що літак не можна відновити. Утім, спеціалісти державного підприємства “Антонов”, яке проектувало та будувало Мрію, вже заявили, що для будівництва нової Мрії можна використати деталі зі знищеного літака. Наразі для створення нового Ан-225 в наявності є 30% комплектуючих.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.