Вражаючі кадри: як виглядає легендарний аеропорт у Чорнобаївці після звільнення

Пасажирський термінал в аеропорту Херсон (Чорнобаївка) після деокупації
Пасажирський термінал в аеропорту Херсон (Чорнобаївка) після деокупації. Фото: Радіо Свобода

Журналіст “Радіо Свобода” показав, що залишилось від легендарного аеропорту в Чорнобаївці поблизу Херсона, який 8 місяців був окупований російською армією.

“Це груди металу і спаленої техніки”, – так він описав побачене. Зроблені їм кадри справді вражають: навколо десятки одиниць знищеної техніки окупаційних військ і постраждала цивільна інфраструктура.

Спалена російська військова техніка в аеропорту Херсон (Чорнобаївка)
Спалена російська військова техніка в аеропорту Херсон (Чорнобаївка). Фото: Радіо Свобода
Спалена російська військова техніка в аеропорту Херсон (Чорнобаївка)
Фото: Радіо Свобода
Спалена російська військова техніка в аеропорту Херсон (Чорнобаївка)
Фото: Радіо Свобода

Що таке Чорнобаївка?

Насправді в Чорнобаївці розташований Міжнародний аеропорт Херсон, який останніми роками розвивався та напередодні війни проходив масштабну реконструкцію.

Тут реконструювали перон зі стоянками для літаків, оновили злітно-посадкову смугу та у 2022 році готувалися розширяти зону вильотів у терміналі, бо стара була вже замалою.

Як оновлений аеродром в Чорнобаївці виглядав за декілька тижнів до початку широкомасштабного вторгнення Росії, можна побачити на відео нижче.

До війни кількість рейсів з Херсону зростала. Сюди літали Turkish Airlines, МАУ, Bees Airline та зайшов найбільший європейський лоукостер Ryanair. Він продавав дуже дешеві квитки з Херсону до Європи.

Чому Чорнобаївка стала легендарною?

Російські війська після окупації регіону у лютому 2022 року завзято намагалися влаштувати свою базу на аеродромі в Чорнобаївці.

Утім, українські військові раз за разом знищували техніку та склади, які намагалися накопичити в аеропорту окупанти. Кількість таких спроб перевищила 20.

Привокзальна площа перед терміналом аеропорту Херсон
Привокзальна площа перед терміналом аеропорту Херсон. Фото: Радіо Свобода
Термінал в аеропорту Херсон. Вид зі сторони стоянок літаків
Термінал в аеропорту Херсон. Вид зі сторони стоянок літаків. Фото: Радіо Свобода

Через те, що росіяни розміщували техніку поблизу терміналу, будівля постраждала і частково обвалилася. Цей аеровокзал використовувався для обслуговування пасажирів міжнародних та внутрішній рейсів з Херсону.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.