Bees Airline залишився без сертифікату: що це означає для майбутнього українського лоукостера?

Boeing 737-800 Bees Airline
Boeing 737-800 Bees Airline. Фото: avianews.com

Головний авіаційний регулятор України Державіаслужба оприлюднила наказ про анулювання сертифікату експлуатанта нового українського лоукостера Bees Airline. Аргументацією стало те, що флот авіаперевізника налічував менше двох літаків – необхідного мінімуму для підтримки сертифікату.

До початку нової фази війни Bees Airline швидко розширював мережу регулярних та чартерних рейсів з України та по Україні і отримав чотири літаки Boeing 737-800.

Утім за декілька днів до широкомасштабного вторгнення Росії в Україну лізингодавці відізвали всі авіалайнери лоукостера на зберігання в Європу.

avianews.com дізнався у гендиректора Bees Airline Євгена Хайнацького, в якому стані авіакомпанія перебуває зараз, та чи бачить керівництво майбутнє у проекту.

Євгеній Хайнацький
Євгеній Хайнацький

– Чи маєте плани на роботу авіакомпанії після війни?

– Звичайно маємо і обов’язково будемо працювати. Що для цього потрібно? Повернути до реєстру авіакомпанії не менше двох літаків і сертифікат відновиться. Чи можемо ми вести продаж квитків? Так, можемо це робити і зараз, тому що ліцензія на перевезення і їх продаж у нас діюча. Наразі компанія після деякого простою почала вести діяльність, але, на жаль, не операційну в зв’язку з такою неможливістю на/з території України. Ми – український перевізник, тому будемо чекати відкриття авіаційного простору, щоб розпочати наші перевезення.

– Можете уточнити суть вашої діяльності зараз при закритому небі в Україні?

– Ми провадимо господарську діяльність, і її об’єми з кожним днем зростають. На жаль, зараз вона можлива тільки в наданні консультаційних та консалтингових послуг, поки що без операційної діяльності, тобто польотів. А коли повернеться до країни мир, ми повернемо всіх працівників, і наші літаки знову побачить українське небо.

– Ви скорочували персонал?

– Ні. Поки компанія була в простої, персонал був відправлений у відпустки за власний рахунок. За весь час війни вирішили звільнитись з компанії тільки 25% людей. Хтось знайшов іншу роботу, хтось пішов на біржу. Ще біля 20% працівників знайшли роботу або ми допомогли її знайти в інших країнах (це насамперед пілоти і бортпровідники), і вони всі повернуться, коли ми знову запрацюємо. З тих 55% співробітників, які залишаються на місці, частину людей компанія вже відкликала з відпустки в зв’язку з наявністю роботи, про яку розповів раніше.

– Чому ви вирішили не продовжити польоти на своїх літаках за кордоном, як це зробили SkyUp чи МАУ? Вони віддають свої літаки в оренду з українськими екіпажами на умовах мокрого лізингу іншим авіаперевізникам в Європі.

– Мокрий лізинг – це зовсім інший вид діяльності підприємства. Наша бізнес модель не передбачала такого бізнесу, і, на жаль, він дуже складний і носить сезонний характер. З жовтня місяця цей бізнес в європейському просторі почне згортатись, і треба буде або літаки з персоналом відправляти на Далекий Схід чи в Африку, або призупиняти операційну діяльність. Чому ми не пішли на таку роботу? У нас дорогий лізинг літаків і утримання персоналу за кордоном, не бачимо в цьому бізнесі рентабельності, якщо не відбудувати всі процеси і не переорієнтувати персонал на новий лад роботи. Моя думка – те, що зараз літають інші перевізники, це підтримка діяльності сьогодення. Тобто на сьогодні вистачає, добре, що буде завтра – побачимо завтра.

– Що буде з коштами пасажирів за квитки на рейси, які через війну Bees Airline не змогла виконати?

– Те, що анонсували раніше. Нічого не змінилося. Ми всіх проінформували, що гроші будуть збережені, і пасажири можуть ними скористатись після відновлення польотів нашою компанією. Я можу запевнити всіх наших пасажирів, що ми виконаємо свої зобов’язання в повному обсязі. Але, як і всі інші українські перевізники – після війни.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.