Генерал розповів подробиці захисту аеропорту “Київ” від російського десанту у перші дні війни

Терминал A в аэропорту Киев (Жуляны)
Терминал A в аэропорту Киев (Жуляны). Фото: avianews.com

Генерал української армії Сергій Кривонос, який на початку цієї фази російсько-української війни 39 днів командував обороною аеропорту “Киев” (Жуляни), в інтерв’ю на youtube-каналі Марка Солоніна розповів подробиці дій на аеродромі.

Важливість Жулян пояснюється тим, що це єдиний аеропорт у межах столиці. Якщо б аеропорт захопили російські військові, це б дозволило їм потрапити до центра Києва.

За словами Кривоноса, він прибув в Жуляни 25 лютого, де побачив “дику солянку” з різних силових структур: прикордонників, офіцерів та солдатів Національної гвардії, невеликої кількості військових ЗСУ.

“На моє питання, що робимо, відповідь – чекаємо висадки російського десанту. Що робимо? Нічого не робимо. Чекаємо”, – процитував діалог між військовими Кривонос.

За словами генерала, оскільки на місці старшого не було, він взяв командування обороною аеропорту на себе.

“По специфіці попередньої служби у спецназі знав, як захоплюється аеродром, тому знав, як не допустити цього захоплення. […] У мене був успішний досвід оборони аеродромів. У 2014 році боронив 47 днів краматорський аеродром”, – розповів Кривонос.

За його словами, спочатку військові заблокували смугу і замінували її. Після цього вони облаштували інженерні споруди та створили систему вогню.

Генерал закінчив командувати обороною в Жулянах на початку квітня, коли російські війська відступили від Києва, та загроза ворожого десантування була знята.

Раніше Кривонос також розповідав, що аеропорт вберегли не тільки від ворога, але і від мародерів: “Аеропорт не розікрали і не розтрощили, банкомати не вскривали”. В іншому аеропорту Києва – Борисполі, так само не допустили російського десанту, але не змогли вберегти аеродром без мародерства, свідчення чого публікувалися в каналах Телеграм в перші дні вторгнення.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.