Частину закордонних паспортів в Україні визнали недійсними: як перевірити свій документ

В Україні частина закордонних паспортів та ID-карт (внутрішніх паспортів) визнана недійсними, повідомила Державна міграційна служба України на своєму сайті.

За оприлюдненою інформацією, якщо громадянин має закордонний паспорт та ID-карту з різною транслітерацією імені та прізвища, то перший оформлений документ автоматично стає недійсним, а другий залишається дійсним.

Наприклад, ви оформили закордонний паспорт у 2021 році, а ID-карту в 2022 році, і обидва документи містять різну транслітерацію латиницею. У такому разі недійсним стає закордонний паспорт, але ID-картка залишається дійсною.

Нові правила запроваджені у лютому 2023 року. Вони не стосуються громадян, які мають паперовий внутрішній паспорт, оскільки в ньому відсутня транслітерація імені латинкою.

Як перевірити, чи дійсний закордонний паспорт громадянина України?

Якщо громадянин має закордонний паспорт та ID-карту з різною транслітерацією, необхідно перевірити дійсність документів на сайті Державної міграційної служби Україні на сторінці «Перевірка недійсних документів«.

Якщо система покаже, що документ недійсний, то для його заміни необхідно звернутися в відділення Державної міграційної служби у разі перебування в Україні або посольство чи консульство України у разі перебування за кордоном.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!