Як багатодітні чоловіки можуть виїхати з України за кордон – роз’яснення прикордонників

Паспортный контроль в аэропорту.
Паспортный контроль. Фото: avianews.com

Державна прикордонна служба України надала роз’яснення, як багатодітні чоловіки можуть виїхати з України за кордон під час дії воєнного стану.

Багатодітним чоловіком відповідно до законодавства вважається особа, яка має на утриманні трьох та більше дітей віком до 18 років.

Якщо особа перебуває у шлюбі, то на кордоні має надати свідоцтва про народження трьох дітей та свідоцтво про шлюб. Замість оригіналів прикордонна служба приймає також засвідчені копії свідоцтв про народження або їхні електронні версії у додатку Дія.

Як альтернативу можна надати посвідчення, яке підтверджує статус батька багатодітної родини, якщо таке посвідчення є в наявності.

Якщо батьки розведені, але батько бере участь в утриманні дітей, як доказ цього він може надати прикордонникам довідки, квитанції чи інші документи, які свідчать про сплату аліментів.

Таким чином, першочерговими документами є свідоцтва про народження трьох неповнолітніх дітей, додатковими – свідоцтво про шлюб або довідки про сплату аліментів.

При цьому багатодітний батько може перетнути кордон при наявності всіх необхідних документів без присутності дітей.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.