Цікава авіаціяЯк виглядав термінал у аеропорту "Київ", який пасажири так і не побачили

Як виглядав термінал у аеропорту “Київ”, який пасажири так і не побачили

Розвиток аеропорту “Київ”, відомого також як Жуляни, десятиліттями блокувався місцевою владою. Це спричинило ситуацію, коли у повітряних воротах майже з’явився новий термінал, але пасажири його так і не побачили.

Військовий аеродром Жуляни, який набув статусу цивільного аеропорту після Другої світової війни, з 1950 до 2012 роки міг використовувати лише невеликий аеровокзал. Будівля була настільки крихітною, що могла обслуговувати лише 200 пасажирів на годину.

Старый терминал в аэропорту Жуляны 27 марта 2011 года в первый день полетов Wizz Air
Старий термінал в аеропорту Жуляни 27 березня 2011 року у перший день польотів Wizz Air. Фото: avianews.com

Для порівняння літак Airbus A321 популярного в Україні лоукостера Wizz Air може за раз перевезти до 239 мандрівників.

Позиція київських чиновників була простою – аеропорт Жуляни треба перенести за межі міста, щоб літаки не створювали шум. Влада заборонила будувати тут новий термінал і нову довгу смугу, яка б дозволила приймати великі реактивні літаки. Через це основні авіаперевезення Києва з 1959 року почали переміщатися до аеропорту Бориспіль.

Лише наприкінці 1980-х київська влада змінила свою думку, і блокування розвитку Жулян було знято. В аеропорту почали зводити новий термінал. Однак у 1990-х почалася економічна криза, і будівлю так і ніколи не добудували. Через відсутність консервації вона руйнувалася, а в залі, де мали знаходитися стійки реєстрації, почали рости дерева.

Недостроенный терминал в аэропорту "Киев" Жуляны. Снесен в 2011 году
Недобудований термінал у аеропорту “Київ” Жуляни. Знесений у 2011 році. Фото: avianews.com

У 2011 року Київ віддав свій міський аеропорт в оренду приватній компанії “Майстер-Авіа”. Вона знесла недобудову та побудувала на її місці новий міжнародний термінал, який отримав позначення А.

Терминал А в аэропорту Жуляны после расширения
Термінал А в аеропорту “Київ” Жуляни після розширення. Фото: avianews.com

Саме з цього терміналу з 2012 року почали вилітати пасажири всіх міжнародних рейсів Жулян, а недобудований аеровокзал остаточно припинив своє існування.

avianews.com
avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.

По теме

Новини авіації

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: