Урядовий та військовий офіс в повітрі: на чому Зеленський прилетів у США

Президент України Володимир Зеленський прилетів з офіційним візитом в США на спеціальній версії найпопулярнішого пасажирського літака Boeing 737.

Літак має назву Boeing C-40B та є справжнім повітряним урядовим та військовим офісом.

Зеленського з польського аеропорту Жешув на авіабазу Ендрюс на околиці Вашингтону доставив борт з реєстрацією 01-0041. Він належить Повітряним силам армії США.

Президент України Володимир Зеленський вийшов з літака Boeing C-40B після приземлення в Вашингтоні
Президент України Володимир Зеленський вийшов з літака Boeing C-40B після приземлення в Вашингтоні. Фото: офіс президента України

На сайті американських повітряних сил зазначається, що літак Boeing C-40B забезпечує комфортне та надійне перевезення військових та урядових лідерів США по всьому світу.

Базою літака стала цивільна версія Boeing 737-700. Її підсилили крилом та шасі від більш важкого літака Boeing 737-800, додали закінцівки крила для кращої аеродинаміки та додаткові паливні баки, щоб збільшити дальність перельотів. Завдяки цьому дальність зросла до 9200 км. Цього достатньо, щоб без додаткових посадок на дозаправку долетіти з Жешува до Вашингтону.

Салон теж повністю переробили. Якщо в базовій версії літака можуть летіти 143 пасажири, то в Boeing C-40B їхню кількість зменшили до 32. Натомість в салоні розмістили купе для головного пасажира, в якому можна поспати, що важливо для довгих перельотів, після яких одразу проводяться важливі зустрічі. Супроводжуючі особи летять в іншому салоні на кріслах бізнес-класу.

Протягом всього польоту головний пасажир Boeing C-40B може користуватися захищеним та чітким голосовим зв’язком та інтернетом. Необхідну інформацію можна виводити на монітори в літаку, отримувати дані з супутників, друкувати документи або передавати факс.

В світі авіації літаки Boeing C-40B є досить сучасними. Перші авіалайнери цього типу Повітряні сили США отримали наприкінці 2002 року. Для порівняння, президент США літає на авіалайнерах 1986 року випуску.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!