По півкіло за посадку: як літаки втрачають гуму з коліс під час звичайних польотів

Посадка найпопулярнішого пасажирського літака у світі Boeing 737 залишає на злітно-посадковій смузі до півкілограма гуми з коліс шасі.

Це не надзвичайна подія, а звичайна ситуація. Коли колеса торкаються смуги, на них діє величезне навантаження. Саме тому в цей момент можна побачити димок від коліс, а в місці посадки — сліди від шин.

За таких умов шини літаків доводиться змінювати щомісячно. Але колеса не викидають, бо це дороге задоволення. Наприклад, нова шина на середньомагістральний Boeing 737 може коштувати $1500, а на величезний широкофюзеляжний Boeing 777 – $5000.

Щоб зекономити, авіакомпанії відправляють шини на відновлення. Це легальна процедура, яка відбувається на заводі-виробнику. Спеціалісти відновлюють шину за допомогою наварювання на неї нової гуми. Так можна робити до п’яти разів, що дає величезну економію.

В аеропортах тим часом змушені відновлювати смуги за допомогою спеціальних шліфувальних машин. Вони зчищають гуму, яку залишили літаки.

Шліфувальна машина, яка знімає гуму зі злітно-посадкової смуги
Шліфувальна машина, яка знімає гуму зі злітно-посадкової смуги. Фото: аеропорт Прага
Очистка смуги від гуми з шин літаків
Очистка смуги від гуми з шин літаків. Фото: аеропорт Прага

Як відбувається цей процес, показав аеропорт Прага. Наприклад, під час періодичного обслуговування смуги шліфувальна машина знімає з неї 2,5 тонни гуми.

avianews.com Україна
avianews.com Україна
Розповідаємо про авіацію з 2004 року. avianews.com - видання для авіапасажирів, мандрівників та любителів авіації. Публікуємо авіаційні новини з Європи, Америки та всього світу.

По теме

Новое на avianews

Интересно!