Списаний літак у Німеччині став лабораторією для дослідження палива з водню

Літак Airbus A320 як лабораторія для дослідження палива з водню
Літак Airbus A320 як лабораторія для дослідження палива з водню. Фото: Lufthansa Technik

Списаний 30-річний пасажирський літак Airbus A320 в аеропорту Гамбурга перетворили на лабораторію для вивчення авіаційного палива з водню.

В рамках проекту Німецький аерокосмічний центр DLR, Lufthansa Technik, аеропорт Гамбурга та Центр прикладних аерокосмічних досліджень хочуть вивчити різні аспекти наземного обслуговування літаків на водневому паливі та роботу супутньої інфраструктури на землі.

Наприклад, зараз однією з основних проблем є довга заправка водню в паливні баки. Для далекомагістральних рейсів вона може складати декілька годин, що не дозволяє швидко повернути авіалайнер в роботу та призведе до втрати прибутків.

Серед інших викликів – як підтримувати безпеку на належному рівні, оскільки витік водню може призвести до вибуху.

Наразі сторони почали готувати літак до встановлення тестувальних систем, баку з воднем  та паливних елементів.

Фінансує проект Міністерство економіки та інновацій Гамбурга і міський банк інвестицій та розвитку IFB Hamburg.

Поки у світі немає серійних літаків, які б використовували водень як паливо. Учасники проекту очікують, що такі авіалайнери можуть з’явитися в середині 2030-х років.

Водень розглядають як екологічне паливо, оскільки при його згоранні виділяється лише вода. Але досі таке паливо не стало популярним навіть на наземному транспорті через складну процедуру добування та зберігання водню, а також небезпеку вибухів.


У нас є Telegram про авіацію. Підписуйтесь зараз.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.