Без пілотів та з вікном на стелі: як виглядатимуть приватні літаки майбутнього

Концепція нового бізнес-джета Embraer
Концепція нового бізнес-джета Embraer. Графіка Embraer

Бразильський виробник бізнес-джетів та регіональних літаків Embraer представив сміливу концепцію нових приватних літаків майбутнього. Це сталося на виставці в американському місті Орландо.

За задумом бразильських інженерів, новий бізнес-джет буде літати автономно без льотчиків. На місці кабіни пілотів розмістять диван, з якого можна буде спостерігати за польотом.

Зверху в фюзеляж хочуть інтегрувати велике панорамне скло, яке дозволить бачити небо.

Концепція нового бізнес-джета Embraer
Концепція нового бізнес-джета Embraer. Графіка Embraer
Концепція нового бізнес-джета Embraer
Графіка Embraer

Керувати функціями літака зможуть безпосередньо пасажири за допомогою сенсорних екранів. Їх інтегрують у великі бокові вікна.

Концепція нового бізнес-джета Embraer
Графіка Embraer

Цікаво, що фюзеляж концепції приватного літака віддалено нагадує швидкісні німецькі потяги Siemens Velaro. Їхня максимальна швидкість може досягати 400 км/год – це половина швидкості сучасних реактивних авіалайнерів.

Порівняння концепції нового приватного літака Embraer та швидкісного потягу Siemens Velaro
Порівняння концепції нового приватного літака Embraer та швидкісного потягу Siemens Velaro. Поєднана графіка Embraer та офіційне фото Siemens

Наразі невідомо, чи планує Embraer подальший розвиток показаної концепції бізнес-джета, щоб запустити її виробництво. Поки у світі не існують комерційні літаки, які б могли літати повністю автономно або мали панорамні вікна.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.