Як можна повернути кошти за скасовані авіарейси з України?

Пассажир в ожидании вылета в аэропорту
Пассажир в ожидании вылета в аэропорту. Фото: avianews.com

Українські та міжнародні авіакомпанії не літають в аеропорти України з 24 лютого – моменту, коли Росія почала повномасштабне вторгнення.

Десятки тисяч пасажирів залишилися з авіаквитками, які вони не можуть використати. Чи можна зараз повернути гроші за ці авіаквитки? avianews.com розібрався в ситуації.

Повернення квитків на рейси українських авіакомпаній

Українські авіакомпанії розцінюють війну як форс-мажор та не здійснюють повернення грошей. Авіаперевізники обіцяють, що заморожені кошти можна буде використати у майбутньому для здійснення інших рейсів.

Утім, незрозуміло, які авіакомпанії продовжать літати після перемоги України у війні проти Росії. Наразі польоти виконують лише МАУ та SkyUp. Обидві перевозять пасажирів за кордоном на замовлення іноземних авіакомпаній та туроператорів.

Повернення квитків на рейси іноземних авіакомпаній

Іноземні авіакомпанії мають достатні резерви, щоб повертати кошти українським пасажирам.

Якщо у вас квиток на рейс з України Lufthansa, Turkish Airlines, Air France, KLM, LOT чи іншого іноземного авіаперевізника:

  1. дізнайтеся, чи вже офіційно скасований ваш рейс;
  2. якщо рейс скасований, ви можете подати заявку на повернення коштів.
  3. Вам можуть запропонувати перенести виліт на іншу дату. Не варто погоджуватись на це, оскільки досі не відомі точні терміни відновлення авіасполучення з України.

Деякі іноземні авіакомпанії продавали квитки в гривневому еквіваленті. Це означає, що повернення ви також можете отримати в гривні, але сума в валютному еквіваленті буде меншою через зростання курсу долара. У такому випадку є сенс швидше отримати назад кошти, щоб їх можна було витратити на інші цілі.

Логотип avianews.com
Цікаво про авіацію з 2004 року. Ви можете вільно використовувати матеріали, авторство яких належить avianews.com, але необхідно обов'язково поставити активне посилання на avianews.com, яке не закрите для пошукових систем. Помітили помилку у тексті? Виділіть її, а потім натисніть Ctrl та Enter, щоб повідомити автора.