Эмиграция из Украины

Обсуждение вопросов, напрямую не связанных с авиацией
Кот ученый
Airbus A319
Контактная информация:

Re: Эмиграция из Украины

Сообщение Кот ученый »

раз уж в бой тянут всех экспатов, то вставлю и свое мнение (которое, я решил, будет кому-то интересным) : южный берег Турции оказался куда приятнее и гостеприимней, чем сначала ожидалось. При стандартной украинской ИТ-зарплате и удаленной работе можно вести вполне комфортную жизнь, получить визу сравнительно нетрудно, а климат/качество местной еды куда приятней. Бонусом можно добавить доступные перелеты домой и разнообразный внутренний туризм. К некоторым ограничениям быстро привыкаешь, а остальные обходятся VPN-ом. Язык учить необязательно, есть русскоязычные поселки.
За это сообщение автора Кот ученый поблагодарили (всего 2):
RelOrel2016
Рейтинг: 7.14%
mischko
A380
Контактная информация:

Сообщение mischko »

Кот ученый писал(а):
22 ноя 2019, 15:23
раз уж в бой тянут всех экспатов, то вставлю и свое мнение (которое, я решил, будет кому-то интересным) : южный берег Турции оказался куда приятнее и гостеприимней, чем сначала ожидалось. При стандартной украинской ИТ-зарплате и удаленной работе можно вести вполне комфортную жизнь, получить визу сравнительно нетрудно, а климат/качество местной еды куда приятней. Бонусом можно добавить доступные перелеты домой и разнообразный внутренний туризм. К некоторым ограничениям быстро привыкаешь, а остальные обходятся VPN-ом. Язык учить необязательно, есть русскоязычные поселки.
Чому не грецька частина Кіпру, де все те саме + за 7 років паспорт ЄС?
За это сообщение автора mischko поблагодарил:
manjeroke
Рейтинг: 3.57%
Igoresha
A380
Контактная информация:

Сообщение Igoresha »

mischko писал(а):
22 ноя 2019, 11:25
Тю, там в звичайних магазинах навіть пива нормального нема - треба в спеціалізований державний алко-магазин пертися, а їх мало і години роботи у них не фонтан.
Есть такое. Но к такому я, например, привык, что нужно закупать нормальный алкоголь не по одной-две баночки пива или чего другого. В остальном же всё было комфортно.
LWIEV
A380
Контактная информация:

Сообщение LWIEV »

Я переконаний, що якість життя впирається в готовність планувати кар'єру і добре працювати.

Я закінчив університет і в 90-х успішно почав корпоративну кар'єру в Україні, дійшов до С-level, вперся в правила, з якими був категорично внутрішньо незгідний. Я поставив під сумнів якість своєї освіти і пішов перенавчати себе. Я два роки планував власну організацію, ретельно дизайнував як етичні та ціннісні обмеження компенсуватимуться конфігурацією компетенцій для високої конкурентності. Запустив компанію - і за пару років - у максимальній точці вразливості, мене накрило фінансовою кризою, яка "почистила" десь 90% українських компаній на моєму ринку. Перші 10 років мого власного бізнесу - це важка робота, відсутність вихідних, часом до сліз від болю, втоми і відчуття несправедливості. Це уважне слухання ринку, внесення постійних змін у продукт, постійне навчання, постійний розвиток, обережне зростання і консервативне інвестування. З перервами на участь в революціях. На 10-й рік власного бізнесу я вперше дозволив собі політ в бізнес-класі за акційною ціною. Зараз більшість моїх лонг-холів у бізнесі, щоправда, я далі купую дуже ощадно, діти вчаться в хороших закладах, я працюю 50-60 годин на тиждень, але повністю контролюю власний графік, маю вихідні і 6-8 тижнів відпусток на рік. Я волонтерю в парі організацій і десь 10% моїх проектів робляться pro bono для тих, чия місія мені здається важливою і впливає на якість і сталість якості життя в Україні.

Я беру цей свій шлях і приміряю його на інші країни. Я міг би подібним чином розвиватись в деяких теплих азійських країнах, але я б не хотів там жити у старості, ризикуючи стати заручником не найкращих політичних систем. В західних країнах, де добре у старості, - важко стартувати і досягати будучи емігрантом в першому поколінні. Моя модель - працювати з України, мати диверсифіковані ризики, в т ч, значна частина доходів має приходити з міжнародних ринків. Туристом - їздити по світу і раз на рік-два їхати на триваліший (3-6 тижнів) робочо-відпочинковий "детокс" в Штати, рідше поруч в ЄС, де веду "неготельний" спосіб життя, купую продукти в супермаркетах і т д. За 20 років я планую мати достатньо пасивних доходів, щоб бути спроможним скромно жити будь-де у світі, в тому числі в Україні і хочу активно користуватись такою мобільністю.

З моєї точки зору, не факт, що [для народжених і вихованих в СРСР чи на руїнах СРСР] десь в світі є кращі можливості, ніж в Україні.
За это сообщение автора LWIEV поблагодарили (всего 11):
AlександрmischkoartmlSentrynik-demDIMMkaLo.KrakowitechukinsonVitaliy и ещё один
Рейтинг: 39.29%
mischko
A380
Контактная информация:

Сообщение mischko »

Igoresha писал(а):
22 ноя 2019, 15:32

Есть такое. Но к такому я, например, привык, что нужно закупать нормальный алкоголь не по одной-две баночки пива или чего другого. В остальном же всё было комфортно.
Ну от я сьогодні зранку відвів сина в школу на 8:30 і пішов попутно в супермаркет, щоб купити свіжих круасанів до сніданку (4 шт. - 1 євро). Потім загадав, що сьогодні ж тяпніца і взяв на додачу ще 2 пляшечки темного бельгійського пива (по 1.49 за 0.33).
А в Швеції я мав би окремо шукати десь державний алко-маркет, якого майже напевно на районі б не було і туди треба би було спеціально їхати і не факт, що до 9:00 він був би відкритий.
Як православна людина може пережити таку наругу над свободою совісті?

О часи, о Данія нещасна!(с)
LWIEV
mischko
A380
Контактная информация:

Сообщение mischko »

LWIEV писал(а):
22 ноя 2019, 15:44
Я два роки планував власну організацію, ретельно дизайнував як етичні та ціннісні обмеження компенсуватимуться конфігурацією компетенцій для високої конкурентності.
цікаво, який відсоток українців зможе прочитати я вже не кажу про зрозуміти це речення. Про "взяти на озброєння" я навіть не задумуюся.
nik-dem
Igoresha
A380
Контактная информация:

Сообщение Igoresha »

mischko писал(а):
22 ноя 2019, 15:46
Ну от я сьогодні зранку відвів сина в школу на 8:30 і пішов попутно в супермаркет, щоб купити свіжих круасанів до сніданку (4 шт. - 1 євро). Потім загадав, що сьогодні ж тяпніца і взяв на додачу ще 2 пляшечки темного бельгійського пива (по 1.49 за 0.33).
А в Швеції я мав би окремо шукати десь державний алко-маркет, якого майже напевно на районі б не було і туди треба би було спеціально їхати і не факт, що до 9:00 він був би відкритий.
Як православна людина може пережити таку наругу над свободою совісті?

О часи, о Данія нещасна!(с)
В Дании можно везде)
Ну а касательно магазинов системболагет, их немало, на самом деле. Ну и поэтому в том числе хорошо жить где-то недалеко от большого города
Кот ученый
Airbus A319
Контактная информация:

Сообщение Кот ученый »

mischko писал(а):
22 ноя 2019, 15:29
Кот ученый писал(а):
раз уж в бой тянут всех экспатов, то вставлю и свое мнение (которое, я решил, будет кому-то интересным) : южный берег Турции оказался куда приятнее и гостеприимней, чем сначала ожидалось.
Особисто мені - мовно-культурні моменти (вивчав турецьку ще в Україні), тут навіть здивувався, що місцева російськомовна діаспора завелика, а безпосередньо турки теж вивчають російську (через діаспору та туристів). Ну і ціни за житло тут значно нижчі - невеличка квартира sea view в делюкс-комплексі виходить десь 7кгрн (в Києві це було б в кращому випадку щось типу Березняків)
artml
Airbus A340
Контактная информация:

Сообщение artml »

manjeroke писал(а):
22 ноя 2019, 13:11
Ну тут США конечно больше преград ставит. Но есть L1, O1(не для всех, но тоже вариант)
Плюс більш екзотичні але цілком реальні для українців варіанти на кшталт E2. Або навіть EB1/2/3 якщо пощастить з роботодавцем.

Ну і лотерея, поки не скасували :)
alex.s
A380
Контактная информация:

Сообщение alex.s »

Кот ученый писал(а):
22 ноя 2019, 16:19
mischko писал(а):
22 ноя 2019, 15:29
Кот ученый писал(а):
раз уж в бой тянут всех экспатов, то вставлю и свое мнение (которое, я решил, будет кому-то интересным) : южный берег Турции оказался куда приятнее и гостеприимней, чем сначала ожидалось.
Особисто мені - мовно-культурні моменти (вивчав турецьку ще в Україні), тут навіть здивувався, що місцева російськомовна діаспора завелика, а безпосередньо турки теж вивчають російську (через діаспору та туристів). Ну і ціни за житло тут значно нижчі - невеличка квартира sea view в делюкс-комплексі виходить десь 7кгрн (в Києві це було б в кращому випадку щось типу Березняків)
Насколько сложно турецкий язык давался? Чем диаспора занимается в основном? Туризм?
Alександр
A380

Сообщение Alександр »

Вот в Турцию переезжать точно не вариант для меня. Хотя я его рассматривал в те же 2014-2016 годы. Но минусов значительно больше, чем плюсов
mischko
A380
Контактная информация:

Сообщение mischko »

Кот ученый писал(а):
22 ноя 2019, 16:19
Дякую, цікаво.
А Грузія не розглядалася?
mischko
A380
Контактная информация:

Сообщение mischko »

Alександр писал(а):
22 ноя 2019, 16:26
Вот в Турцию переезжать точно не вариант для меня. Хотя я его рассматривал в те же 2014-2016 годы. Но минусов значительно больше, чем плюсов
Чому? Там би ти в сауні був як свій! :lol: :lol: :lol:
Alександр
A380

Сообщение Alександр »

Я и на базаре бы там за своего сканал)) Они со мной все по-турецки всю жизнь говорят. Почему нет? У меня много партнеров по бизнесу оттуда. С турками очень сложно вести бизнес, не обязательные они, слова не держат, правила меняют, контракты имеют в виду. Да и в целом, мусульманская страна с авторитарным режимом - то еще местечко для жизни
Последний раз редактировалось Alександр 22 ноя 2019, 16:32, всего редактировалось 1 раз.
За это сообщение автора Alександр поблагодарил:
manjeroke
manjeroke
A380
Контактная информация:

Сообщение manjeroke »

artml писал(а):
22 ноя 2019, 16:23
manjeroke писал(а):
22 ноя 2019, 13:11
Ну тут США конечно больше преград ставит. Но есть L1, O1(не для всех, но тоже вариант)
Плюс більш екзотичні але цілком реальні для українців варіанти на кшталт E2. Або навіть EB1/2/3 якщо пощастить з роботодавцем.

Ну і лотерея, поки не скасували :)
Основная проблема e2, l1, h1b что не решается вопрос с ПМЖ, это временно, хотя в случае с h1b и l1 работодатель понимает необходимость процесса eb2/3. А вот с e2 только бизнес вести можно и все. И как дальше получить ГК непонятно кроме eb5/лотереи/родственников
Alександр
A380

Сообщение Alександр »

Вот меня как раз эти "е2 и т.п." остановили от переезда в США. Я не понимал, за сколько денег и времени я и моя семья получим статус. Может и зря не переехал...
За это сообщение автора Alександр поблагодарили (всего 2):
mischkomanjeroke
artml
Airbus A340
Контактная информация:

Сообщение artml »

manjeroke писал(а):
22 ноя 2019, 16:32
А вот с e2 только бизнес вести можно и все. И как дальше получить ГК непонятно кроме eb5/лотереи/родственников
Стандартний мат у 2 кроки це e2 → eb1c або e2 → eb2. Але як і завжди з американською імміграцією є купа додаткових умов, тому this is not a legal advice.
За это сообщение автора artml поблагодарили (всего 4):
mischkoAlександрmanjerokeKrakowite
Рейтинг: 14.29%
manjeroke
A380
Контактная информация:

Сообщение manjeroke »

artml писал(а):
22 ноя 2019, 16:44
manjeroke писал(а):
22 ноя 2019, 16:32
А вот с e2 только бизнес вести можно и все. И как дальше получить ГК непонятно кроме eb5/лотереи/родственников
Стандартний мат у 2 кроки це e2 → eb1c або e2 → eb2. Але як і завжди з американською імміграцією є купа додаткових умов, тому this is not a legal advice.
А самое приятное что е2 для россиян закрыта)
За это сообщение автора manjeroke поблагодарил:
Alександр
Кот ученый
Airbus A319
Контактная информация:

Сообщение Кот ученый »

alex.s писал(а):
Насколько сложно турецкий язык давался? Чем диаспора занимается в основном? Туризм?
Тут вопрос как изучать. Лично мне - нет, но это следствие привычки заводить small talk с первыми встречными. Главное - понять логику языка (т.н. "турецкие бусы" - система аффиксов и окончаний, но мои любимые арабский с ивритом туда же, так что мне нравится). Жена занималась с репетитором, которая обучила ее сложным, но слабоприменимым грамматическим конструкциям. Знаю местных, которые за 7 лет дальше merhaba, naılsın? iyiyım, teşekkur ederim ничего не выучили. По диаспоре порой очень странные разброс - от рантье и удаленщиков/фрилансеров до мелкорабочих (русскоязычные специалисты по бытовым услугам/красоте/массажу) и нелегалов. Но виза почти у всех туристическая. Я на собеседовании честно говорил, что удаленщик - визу дали без проблем.
За это сообщение автора Кот ученый поблагодарили (всего 2):
alex.sKrakowite
manjeroke
A380
Контактная информация:

Сообщение manjeroke »

Кот ученый писал(а):
22 ноя 2019, 16:49
alex.s писал(а):
Знаю местных, которые за 7 лет дальше merhaba, naılsın? iyiyım, teşekkur ederim ничего не выучили.
Это даже я знаю)
За это сообщение автора manjeroke поблагодарил:
Кот ученый
Ответить