Must see in long haul trips

В яких ви були. Фото, враження, досвід...
В которых вы были. Фото, впечатления, опыт...
Відповісти
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення Bagach »

devmind писав: 06 жовтня 2021, 17:52 Повернувся з Бразилії.
Какие города посещали?
Что понравилось, а что - нет?
Ощущали ли влияние пресловутой уличной преступности?
Аватар користувача
devmind
A380
Повідомлень: 1106
З нами з: 23 травня 2012, 11:32
Звідки: ODS
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення devmind »

Bagach писав: 06 жовтня 2021, 20:22 Какие города посещали?
Что понравилось, а что - нет?
Ощущали ли влияние пресловутой уличной преступности?
Цього разу Манаус, Сальвадор. Кампу-Гранді, Бразиліа, Сантарем проїздом. Кампу-Гранді і Сантарем приємні, проте не надто цікаві. Але вони лише по дорозі були.

Манаус - портове місто, дуже живий, класний. Жив в недорогому Saint Paul, поселили на 13 поверсі з неймовірним видом з вікна - високих будівель там небагато.

Сальвадор - просто космос! Я б там пожив. Архітектура, пляжі, морько. Атмосфера неймовірна. Я його залишив наостанок, щоб відпочити перед дорогою додому пару днів - не хотілося від'їжджати. Хмарочоси в наявності :nunu:

Бразиліа - навмисне вибрав переліт в Манаус з довгою пересадкою. Погуляв по Monumental Axis, Three Powers Plaza. Масштаби вражають і архітектура дуже цікава. Ще зганяв до JK Bridge - дуже цікавий. Поруч приємний парк. Озеро, каяки, сапи, кокоси, захід сонця, місцеві пікнікують - ідилія.

Основною метою поїздки був Пантанал - для любителів природи супер місце. Прочитав рік-два назад книжку Кідрука "Любов і піраньї" і загорівся. Ягуарів нажаль не побачив, тільки сліди кілька разів. Але там і без ягуарів є на кого подивитись і чим зайнятись. Рибалка на піраній - прямо дуже зайшла. Зубаті хапають м'ясо дуже активно - азарт :fishnew: Вперше їздив верхи, спостерігав вживу як ковбої арканом ловлять корів на скаку, коли ті перекидаються в повітрі - вестерн не інакше.

Після був в Боніто. Снорклив по Ріо Прата і Сукурі. Теж вперше в житті. Неймовірно прозора вода, рибки, суцільна зелена стеля дерев над головою - кайф. Сукурі після Прати видалась трошки нуднуватою, але все одно цікава, бо трошки інша. Buraco das Araras - величезна карстова воронка, де живуть десятки макао - варто заскочити, відвідини зазвичай ідуть в коплекті з Ріо Прата.

Два дні сплавлявся на поромі в гамаку по Амазонці - теж класний досвід і майже повний відрив від цивілізації. Амазонка сама по собі - чудо природи. Простий спосіб подивитись на частинку життя місцевих зсередини. Відрізку Манаус - Сантарем як раз достатьно, як на мене, щоб відчути атмосферу і не знудитись. Та і зайвого часу не було. Завжди хочеться побачити якомога більше за відведений час. Колись може повернусь, щоби зробити весь шлях з Перу до Атлантичного океана. Ну і джунглі, звісно, притоки Амазонки - роками можна досліджувати.

Всюди, абсолютно всюди приймали дуже тепло, майже не було відчуття, що я для місцевих просто гаманець з грошима. Дууже не вистачало знання португальскої, англійською, особливо в глибинці розмовляють одиниці. Бразильці подалі від східного узбережжя дуже цікаві до іноземців. Шевченко - найбільш знаний українець там, само собою. Гугл-перекладач - мастхев у телефоні, дуже виручав. Трошки самих базових слів і виразів вивчив, плюс такі ж примітивні знання іспанської трошки допомогали.

По злочинності. Інцидентів не було, навіть натяків. Як і в перший візит до Бразилії (Ріо, Сан-Паулу, водоспади). Але коли в кожному путівнику, по кожному місту бачиш солідного розміру розділ про власну безпеку, деяке напруження, звісно, присутнє. По ночах в великих містах не гуляв, по фавелах не ходив, грошви в карманах багато не носив. Вдень все дуже цивільно, в містах досить багато патрулів Policia Militar. Убер в великих містах в наявності, поїздки коштують не дуже дорого. Єдиний раз коли включився помаранчевий рівень небезпеки в голові, це коли загулявся в Манаусі і повертався в готель вже по темному пішки. Як тільки закатилось сонце - всі магазини і установи одразу позамикались, люди з вулиць зникли і одному там було трошки не по собі. Повії в районі порту ненав'язливо пропонували послуги, наркотики не пропонували, в тінях хтось вештався але на контакт не йшли ) Ще в Сантаремі, коли пором прибув ближче до опівночі, сварився з місцевими таксистами, що хотіли обідрати як липку за коротку поїздку. Переживав, що після цього завезуть в темний провулок, але то я себе сам накрутив :)

Я більше переживав за малярію, бо ліків для профілактики у нас не дістати, крім доксицикліну. Місяць ковтати антибіотики навмання якось не хотілось. Моя сімейний лікар розвела руками - ніколи не мала такого досвіду. В Бразилії в місцевих аптеках змогли запропонувати тільки хлорохін, але тільки за рецептом лікаря і до того ж WHO пише, що в тих місцях він може бути неефективний. В результаті пару укусів отримав тільки в Боніто, бо в кімнату якось просочився один, і після кількох годин в річці жоден репелент на шкірі не втримається, та і просять вони зайвими мастилами там не користуватись. Жоден (!) комар на Амазонці мене не вкусив, я їх там взагалі бачив дуже мало.
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення Bagach »

devmind писав: 07 жовтня 2021, 02:00 Як і в перший візит до Бразилії (Ріо, Сан-Паулу, водоспади).
Каковы ваши впечатнения о Рио и Сан-Паулу?
Аватар користувача
devmind
A380
Повідомлень: 1106
З нами з: 23 травня 2012, 11:32
Звідки: ODS
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення devmind »

Bagach писав: 07 жовтня 2021, 13:15 Каковы ваши впечатнения о Рио и Сан-Паулу?
Сан-Паулу сподобався, приємно погуляли там, але щось особливе зараз згадати важко. Хіба що дуже смачні pastel de bacalhau і фруктові соки на Mercado Municipal. І величезні натовпи людей в діловому центрі і там же в районі ринку. З іншого боку це була перша подорож за океан, мені там тоді все було цікаво.

Ріо - трьох днів було дуже мало на нього. Хотілося б відвідати ще. Одразу справив дивне враження, бо коли їхали в хостел з аеропорту (вдень), центр зустрів нас абсолютною пусткою. Жодної працюючої установи, чи крамнички. Ба навіть жодної людини на вулиці. Це я тоді таке побачив в перший раз. Як тільки вийшли на пляж - враження кардинально змінилось :smile: Думаю, абсолютно кожен знайде в цьому місті щось до душі.
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення Bagach »

Sentry писав: 06 лютого 2022, 13:30 Перечитал ситуацию с безопасностью в Перу, и решил, что пока не готов туда
Это можно сказать про всю Латинскую Америку. Поэтому для лонгхолов жду открытие юго-восточной Азии.
Аватар користувача
vl1
Airbus A319
Повідомлень: 296
З нами з: 29 травня 2019, 11:43
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення vl1 »

devmind писав: 07 жовтня 2021, 13:39
Bagach писав: 07 жовтня 2021, 13:15 Каковы ваши впечатнения о Рио и Сан-Паулу?
Сан-Паулу сподобався, приємно погуляли там, але щось особливе зараз згадати важко.
А простите что может понравится в этой огромной помойке?
ну то, что вы любите покушать и только это и помните мы поняли.... ))))
Аватар користувача
AlexK
A380
Повідомлень: 4760
З нами з: 04 травня 2010, 01:47
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення AlexK »

vl1 писав: 06 лютого 2022, 14:39
devmind писав: 07 жовтня 2021, 13:39
Bagach писав: 07 жовтня 2021, 13:15 Каковы ваши впечатнения о Рио и Сан-Паулу?
Сан-Паулу сподобався, приємно погуляли там, але щось особливе зараз згадати важко.
А простите что может понравится в этой огромной помойке?
ну то, что вы любите покушать и только это и помните мы поняли.... ))))
Я в Сан-Паулу ніякої помийки не бачив. Хіба що, щось там за 15 років змінилилося докорінно.
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення Bagach »

AlexK писав: 06 лютого 2022, 14:57 Я в Сан-Паулу ніякої помийки не бачив. Хіба що, щось там за 15 років змінилилося докорінно.
Там нет аналогов рио-де-жанейровских фавел? Там бомжи и наркоманы не валяются посреди престижных (если это можно так назвать) деловых кварталов?
Аватар користувача
AlexK
A380
Повідомлень: 4760
З нами з: 04 травня 2010, 01:47
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення AlexK »

Bagach писав: 06 лютого 2022, 15:07
AlexK писав: 06 лютого 2022, 14:57 Я в Сан-Паулу ніякої помийки не бачив. Хіба що, щось там за 15 років змінилилося докорінно.
Там нет аналогов рио-де-жанейровских фавел? Там бомжи и наркоманы не валяются посреди престижных (если это можно так назвать) деловых кварталов?
В той части, где я был, этого не было. Фавелы там далеко. В Каире точно большая мусорка, чем в Сан-Пауло
Аватар користувача
grzegorz
A380
Повідомлень: 1006
З нами з: 16 квітня 2020, 18:13
Звідки: LWO

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення grzegorz »

Заради справедливості, бомжі і валяються в Парижі біля Вежі, в Мілані біля Дуомо і т.д.
Аватар користувача
Bagach
A380
Повідомлень: 6517
З нами з: 05 січня 2018, 15:11
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення Bagach »

AlexK писав: 06 лютого 2022, 15:25 В той части, где я был, этого не было. Фавелы там далеко. В Каире точно большая мусорка, чем в Сан-Пауло
Ну, Африка - это точно не must see. Разве что ЮАР, разве что когда будет безвиз, да и то Аргентина и Бразилия более предпочтительней.
grzegorz писав: 06 лютого 2022, 15:46 Заради справедливості, бомжі і валяються в Парижі біля Вежі, в Мілані біля Дуомо і т.д.
И граффити в "шенгене тоже рисуют". Но в центре Парижа среди бела дня врядли тебя обступит дюжина подростков с финками с целью отжать мобильник. Также вряд ли к тебе подъедет гангстер на мопеде, и приставит тебе к лицу пушку, вымогая отдать сумку.

Был недавно, кстати, и возле Эйфелевой башни, и на знаменитой Площади Республики в Риме. Бомжей там не заметил.
VidenskaKava
Airbus A318
Повідомлень: 35
З нами з: 22 березня 2021, 23:56
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення VidenskaKava »

Може, в Ріо щось змінилось з тих часів, коли я там була, але фавели відокремлені. Туди й не потрапити собі на щастя, щоб не знайти лиха. Одна була зачищена для показів туристам у супроводі поліціі. Звичайні спальні райони, або центр, або сучасні, як усюди. Але обережність, в будь-якому випадку, тре зберігати усюди. В Севійі (Севільі) теж є такі райони, наприклад, куди вночі краще не заходити.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення Sentry »

VidenskaKava писав: 06 лютого 2022, 21:11 Може, в Ріо щось змінилось з тих часів, коли я там була, але фавели відокремлені. Туди й не потрапити собі на щастя, щоб не знайти лиха. Одна була зачищена для показів туристам у супроводі поліціі. Звичайні спальні райони, або центр, або сучасні, як усюди. Але обережність, в будь-якому випадку, тре зберігати усюди. В Севійі (Севільі) теж є такі райони, наприклад, куди вночі краще не заходити.
Я перед поездками в незнакомые страны стараюсь читать travel advisory, в первую очередь США. А также Country Security Report. Там коротко но довольно доходчиво описывается ситуация с безопасностью. Особенно хорошо работает, если читать эти документы для нескольких стран, в том числе тех, где уже был, и сравнивать. Так вот, в отношении Бразилии, и в частности Рио, этот документ гласит:
​The U.S. Department of State has assessed Belo Horizonte as being a HIGH-threat location, and Porto Alegre, Recife, Rio de Janeiro, and Sao Paulo as being CRITICAL-threat (самый высокий уровень) locations for crime directed at or affecting official U.S. government interests.
...
Crime, both petty and violent, is the primary security concern for visitors to Brazil, particularly in the country’s larger cities. Brazil experiences more murders than any other country, and its murder rate is among the world’s twenty highest.
...
Parks and recreational areas have experienced severe criminality, mostly at night, to include theft and sexual assault. Although assault and theft are also common during the day, higher rates of crime have been reported at night. Depart from these public areas before sundown.
...
Crimes of opportunity such as armed robbery, pickpocketing, purse snatching, and smash-and-grab thefts occur with the greatest frequency. Criminals engaged in this activity are often armed and will target their victims indiscriminately, with a preference for persons projecting affluence and a lack of awareness of their surroundings.
...
Arrastões (mass robberies) occur when a gang of criminals sweep through public places and rob pedestrians, beachgoers, patrons, customers, and vehicle drivers/occupants stuck in traffic. An arrastão can occur randomly day or night regardless of location. Police struggle to react and capture the criminals. Comply with demands for valuables and not resist.
...
In Rio de Janeiro, violent crimes such as murder, armed robbery, carjacking, assault, and kidnapping are a frequent occurrence. In Zona Sul, opportunistic street crime such as pickpocketing, purse snatching, and smash-and-grab theft from vehicles and storefronts is a constant concern. These acts take place in all areas of the city at any time throughout the year. Major drug gangs and militias control organized crime in Rio de Janeiro, operating mainly in the favelas and in the country’s prison system. All of Rio’s neighborhoods are subject to criminal activity.
https://www.osac.gov/Content/Report/7ce ... 02a39be392
Сорри, но с такими рекомендациями я в Рио ехать не готов :) Про Испанию подобного репорта нет и близко.
​The U.S. Department of State has assessed Madrid and Barcelona as being LOW-threat locations for crime directed at or affecting official U.S. government interests.
...
Spain is generally a safe destination for tourists, students, business travelers, and others. Although violent crime may occur, it is generally uncommon.
https://www.osac.gov/Content/Report/218 ... baa4714e05
Аватар користувача
SergeyL
A380
Повідомлень: 1073
З нами з: 08 березня 2017, 16:51
Звідки: Kyiv
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення SergeyL »

Sentry писав: 06 лютого 2022, 21:30
VidenskaKava писав: 06 лютого 2022, 21:11 Може, в Ріо щось змінилось з тих часів, коли я там була, але фавели відокремлені. Туди й не потрапити собі на щастя, щоб не знайти лиха. Одна була зачищена для показів туристам у супроводі поліціі. Звичайні спальні райони, або центр, або сучасні, як усюди. Але обережність, в будь-якому випадку, тре зберігати усюди. В Севійі (Севільі) теж є такі райони, наприклад, куди вночі краще не заходити.
Я перед поездками в незнакомые страны стараюсь читать travel advisory, в первую очередь США. А также Country Security Report. Там коротко но довольно доходчиво описывается ситуация с безопасностью. Особенно хорошо работает, если читать эти документы для нескольких стран, в том числе тех, где уже был, и сравнивать. Так вот, в отношении Бразилии, и в частности Рио, этот документ гласит:
​The U.S. Department of State has assessed Belo Horizonte as being a HIGH-threat location, and Porto Alegre, Recife, Rio de Janeiro, and Sao Paulo as being CRITICAL-threat (самый высокий уровень) locations for crime directed at or affecting official U.S. government interests.
...
Crime, both petty and violent, is the primary security concern for visitors to Brazil, particularly in the country’s larger cities. Brazil experiences more murders than any other country, and its murder rate is among the world’s twenty highest.
...
Parks and recreational areas have experienced severe criminality, mostly at night, to include theft and sexual assault. Although assault and theft are also common during the day, higher rates of crime have been reported at night. Depart from these public areas before sundown.
...
Crimes of opportunity such as armed robbery, pickpocketing, purse snatching, and smash-and-grab thefts occur with the greatest frequency. Criminals engaged in this activity are often armed and will target their victims indiscriminately, with a preference for persons projecting affluence and a lack of awareness of their surroundings.
...
Arrastões (mass robberies) occur when a gang of criminals sweep through public places and rob pedestrians, beachgoers, patrons, customers, and vehicle drivers/occupants stuck in traffic. An arrastão can occur randomly day or night regardless of location. Police struggle to react and capture the criminals. Comply with demands for valuables and not resist.
...
In Rio de Janeiro, violent crimes such as murder, armed robbery, carjacking, assault, and kidnapping are a frequent occurrence. In Zona Sul, opportunistic street crime such as pickpocketing, purse snatching, and smash-and-grab theft from vehicles and storefronts is a constant concern. These acts take place in all areas of the city at any time throughout the year. Major drug gangs and militias control organized crime in Rio de Janeiro, operating mainly in the favelas and in the country’s prison system. All of Rio’s neighborhoods are subject to criminal activity.
https://www.osac.gov/Content/Report/7ce ... 02a39be392
Сорри, но с такими рекомендациями я в Рио ехать не готов :) Про Испанию подобного репорта нет и близко.
​The U.S. Department of State has assessed Madrid and Barcelona as being LOW-threat locations for crime directed at or affecting official U.S. government interests.
...
Spain is generally a safe destination for tourists, students, business travelers, and others. Although violent crime may occur, it is generally uncommon.
https://www.osac.gov/Content/Report/218 ... baa4714e05
Американцы слегка на другой планете живут со своими рекомендациями и страшилками. ИМХО, криминальная обстановка в крупных городах США даст фору половине стран из этого списка, их черные гетто вряд ли сильно лучше фавел. Я себя стремнее, чем в вечернем Лос Анджелесе, нигде не чувствовал. И только в США (в Сан Франциско, совсем рядом с Маркет-стрит) ко мне с ножом какой-то БЛМщик подкатывался.
Аватар користувача
manjeroke
A380
Повідомлень: 3151
З нами з: 20 червня 2017, 08:10
Звідки: MLB/MCO
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення manjeroke »

Department of State нужно порекомендовать выйти из офиса и проехаться недалеко на восток или юго-восток, миль 5-6 хватит. Посмотрим кто из них рискнёт в дорогих костюмах там погулять) а ведь это столица и естественно ещё далеко не самое плохое место. Я все downtown избегаю. Единственное где можно гулять более менее это маленькие города: Annapolis MD, St Augustine FL, St Petersburg FL, Raleigh NC.
А чем больше город тем хуже. Гулять там одному ещё куда не шло. С девушкой/женой уже стрёмно. А с ребенком вообще ни за что.
Аватар користувача
Sentry
модератор
Повідомлень: 10223
З нами з: 12 грудня 2011, 12:10
Звідки: KBP, MEL
Контактна інформація:

Re: Must see in long haul trips

Повідомлення Sentry »

SergeyL писав: 06 лютого 2022, 21:48 Американцы слегка на другой планете живут со своими рекомендациями и страшилками. ИМХО, криминальная обстановка в крупных городах США даст фору половине стран из этого списка, их черные гетто вряд ли сильно лучше фавел. Я себя стремнее, чем в вечернем Лос Анджелесе, нигде не чувствовал. И только в США (в Сан Франциско, совсем рядом с Маркет-стрит) ко мне с ножом какой-то БЛМщик подкатывался.
Соглашусь, но для США они travel advisory к сожалению не выпускают :)

А вот разница с Испанией (и многими другими куда менее безопасными странами) на лицо. Для меня туризм в стране, где распространены вооруженные нападения на туристов днем - не подходит. Увы, эта проблема есть в значительной части Латинской Америки.
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей