Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-картою

Обсуждение вопросов, напрямую не связанных с авиацией
Відповісти
Аватар користувача
dubno
Airbus A320
Повідомлень: 314
З нами з: 21 лютого 2009, 13:39
Звідки: Дубно
Контактна інформація:

Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-картою

Повідомлення dubno »

В Україні внутрішні паспорти хочуть замінити пластиковою ID-картою, яка діє зараз в багатьох країнах світу. Про це пише газета "Сегодня" Коли така заміна може відбутися, директор Держдепартаменту ГІРФС МВС України Євген Мамонов точної дати поки не називає (неофіційно кажуть до 2015 року). Консорціум ЄДАПС завірив, що технічно готовий виробляти такий документ вже зараз. Його вартість буде 13 євро (140 грн.) за штуку (відпускна ціна бланка внутрішнього паспорта зараз — близько 15 грн.). Яка інформація буде в новому паспорті українця, поки не вирішено. «Окрім ПІБ, фото, прописки, інформації про шлюб і дітей, можуть розпорядитися вносити ще й групу крові. В інших країнах у цьому документі є інформація про страховку і пільги громадянина, а ось інформація про прописку і сімейний стан вважається конфіденційною, — уточнив заступник гендиректора ЄДАПСу Драніков. — Такі ID-карти зараз мають офіцери Інтерполу. Розміром вони з водійське посвідчення і містять чіп з біометричними даними».

Ще раніше — в другому півріччі 2011 року — можуть з`явитися і нові закордонні паспорти. Теж з чіпами розміром з сірникову головку, які можна буде поповнювати новими даними. «Введення таких документів — це ще й умова Європи для надання Україні так званої «дорожньої карти», — говорить Олександр Драніков. — Зараз вирішують, які саме біометричні дані будуть внесені на цей чіп. На ньому може міститися інформація про геометрію кисті руки, про овал обличчя, відбитки пальців і малюнок сітківки ока. Але від останнього поступово в світі відмовляються, тому що терористи навчилися використовувати очні краплі, які змінюють малюнок». За словами Євгена Мамонова, запровадження таких чіпів допоможе ефективніше боротися з організованою злочинністю, адже чіп зберігатиме відбитки пальців, а їх не підробити.

Для того, щоб ввести такі документи, потрібно оснастити Держприкордонслужбу, міліційні відділення і податківців пристроями, які б прочитували інформацію з чіпів. У МВС кажуть, що українцям не доведеться в терміновому порядку міняти старі закордонного паспорта на нові. Старі будуть дійсні до закінчення свого терміну
Аватар користувача
dubno
Airbus A320
Повідомлень: 314
З нами з: 21 лютого 2009, 13:39
Звідки: Дубно
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення dubno »

невже і до нас дійде цивілізація і будуть біометричні дані?! Чи це перед самітом Україна-ЄС, ми розповідаємо євро дипломатам казки?
Аватар користувача
Olek
avianews
Повідомлень: 11442
З нами з: 21 жовтня 2008, 01:05
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення Olek »

копіпаст 5 річної давнини. Те саме Луценко в 2005 обіцяв. 15 євро? Вони офігєлі, з тим Едапсом потрібно щось робити...
Аватар користувача
dubno
Airbus A320
Повідомлень: 314
З нами з: 21 лютого 2009, 13:39
Звідки: Дубно
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення dubno »

але я за те, щоб внутрішній паспорт міняти на пластик (з умовою що нові паспорти не будуть продавати у переходах метро, та на ринках як зараз старі) а, якщо буде той самий бардак, тоді це просто заробляння 15 єнотів з 47 мільйонів.

хоча навіщо мати 2 паспорти, внутрішній і міжнародний, це також питання... ні, щоб зробити один!
Аватар користувача
Olek
avianews
Повідомлень: 11442
З нами з: 21 жовтня 2008, 01:05
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення Olek »

в Бєларусі таке... єдиний паспорт
Аватар користувача
uahero
Airbus A340
Повідомлень: 890
З нами з: 02 листопада 2010, 10:05
Звідки: ARN <- KBP <- HRK
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення uahero »

Да, луц в августе 2005 обещал запустить :) Не будет такого. Куда ж прописку лепить тогда? В Казахстане пластик с 2002го по-моему
Аватар користувача
dubno
Airbus A320
Повідомлень: 314
З нами з: 21 лютого 2009, 13:39
Звідки: Дубно
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення dubno »

Куда ж прописку лепить тогда?
так прописку туди і вліплять, а зміниш прописку, міняй картку (паспорт) і знову плати 15 єнотів. :papuas:
Flieger

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення Flieger »

А разве обязательность прописки в Украине не отменяли? Ведь было что-то в прошлом году.

Офф: Кстати, регистрация для иностранцев по прилету/приезду в Украину отменена. Я больше не заполнял регистрационную карточку, которую раньше выдавали в самолете.
Аватар користувача
Olek
avianews
Повідомлень: 11442
З нами з: 21 жовтня 2008, 01:05
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення Olek »

обязательность прописки отменили лет 10 назад. Оставили регистрацию, что почти тоже самое.
Аватар користувача
AlexNc
Airbus A340
Повідомлень: 942
З нами з: 13 травня 2009, 19:26
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення AlexNc »

dubno писав:так прописку туди і вліплять, а зміниш прописку, міняй картку (паспорт) і знову плати 15 єнотів. :papuas:
Зачем менять то саму карту, думаю сделают банально новую запись на чип и все.
Аватар користувача
uahero
Airbus A340
Повідомлень: 890
З нами з: 02 листопада 2010, 10:05
Звідки: ARN <- KBP <- HRK
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення uahero »

AlexNc писав:
dubno писав:так прописку туди і вліплять, а зміниш прописку, міняй картку (паспорт) і знову плати 15 єнотів. :papuas:
Зачем менять то саму карту, думаю сделают банально новую запись на чип и все.
Для того чтобы запись делать надо все компьютеризировать. А куда же пергидрольных паспортисток с печатями? ;) Институт прописки 10 лет как отменили на бумаге, а в реале действует по самое небалуйсь. не верю в пластиковые паспорта в следующие 5 лет. Скорее новые Биометрические загран будут
Аватар користувача
dubno
Airbus A320
Повідомлень: 314
З нами з: 21 лютого 2009, 13:39
Звідки: Дубно
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення dubno »

Шенгенські візи будуть клеїти тільки в біометричний паспорт
Країни Шенгенської зони незабаром перестануть видавати свої візи власникам простих закордонних паспортів без біометричного чіпа.

Про це заявив постійний представник РФ при ЄС Володимир Чижов.

«Через рік-півтора шенгенську візу можна буде отримати тільки при наявності нового біометричного паспорта, – зазначив дипломат. – Раджу оформити його заздалегідь».

Біометричні дані, укладені у вбудованому в паспорт чіпі, є додатковим захистом документа від підробки. Вважається, що такі паспорти можуть допомогти спецслужбам різних країн точніше відстежувати пересування потенційно небезпечних людей, пише «Обозреватель».

Так, наприклад, у США вже кілька років діє норма, згідно з якою, паспорт людини, яка в’їжджає в країну без візи, повинен містити біометричні дані. Це, щоправда, стосується тільки тих паспортів, які були видані після 26 жовтня 2006 року.

У січні 2010 року було оголошено, що з березня Росія повністю переходить на біометричні закордонні паспорти. При цьому, за даними ФМС, громадяни не втратили права отримання простих (не біометричних) паспортів і після 1 березня 2010 року.
_________________________________________________________________________________

цікаво, відмови у візі будуть менші в чіповим паспортом?... один мій друг каже: я свій паспорт не віддам, в мене там 15 шенгенських віз, а тут я отримаю новий чистий?:)))
Flieger

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення Flieger »

dubno писав:
цікаво, відмови у візі будуть менші в чіповим паспортом?... один мій друг каже: я свій паспорт не віддам, в мене там 15 шенгенських віз, а тут я отримаю новий чистий?:)))
Ні, відмов буде стільки ж. Нехай він зробить копію усіх сторінок, це теж прокатить у посольствах :!:
Аватар користувача
andrewcrow
A380
Повідомлень: 1234
З нами з: 21 грудня 2010, 10:15
Звідки: IEV
Контактна інформація:

Re: Українські паспорти хочуть замінити пластиковою ID-карто

Повідомлення andrewcrow »

ну так при оформлении нового загранпаспорта в ОВИРе платите официально дополнительный сбор в размере 60 гривен и спокойно оставляете у себя первый паспорт, какие проблем? Подскажите а в Украине уже выдают биометрические паспорта? Или всем придется оформлять новые?
Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 47 гостей